Jump to content
Българският форум за музиканти

Премахване/Заменяне на Inlays


Recommended Posts

Значи точките по грифа ми много ме дразнят, някак си не допринасят за визията на китарата... Черни точки на бял гриф някак си... :) Та може ли да се разкарат по някакъв начин и например да се нарисува нещо друго /примерно/? Знам че има много спецове тук та затова питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай ми всяка работа изискваща работа с дърво /и други подобни "консумативи"/ прави нещата да изглеждат повече от изненадващо /зле/ :headbang: Няма ли някакъв начин да се извадят и после да намеря някакви който да се "набият" на тяхно място... И още нещо да попитам за да не правя нова тема възможно ли е тогава да се направи направо някакъв нов fingerboard?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш 2 възможности

да си купиш точки, да махнеш твойте и да сложиш новите,

или да си намериш пласмаса с подходяща дебелина и със замба да си направиш сам точки :headbang:

Останалото или сам, или при някой лютиер :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За новия фингърборд - Питай Пакман , той е правил на Евтим новия палисандров фингърборд и изглежда добре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли кой се занимава с правене на къстъм инлейс от седеф и колко би излязло принципно. Все пак играчка си е рязането... За слагането трябва да намерим някой с фреза да се изрежат гнездата като хората, ма поважно е инлеите да се намерят :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи точките по грифа ми много ме дразнят, някак си не допринасят за визията на китарата... Черни точки на бял гриф някак си... :ph34r: Та може ли да се разкарат по някакъв начин и например да се нарисува нещо друго /примерно/? Знам че има много спецове тук та затова питам...

Може да ги разкараш по няколко начина в зависимост от това какво точно искаш да сложиш на тяхно място.

Ако ще са нови точки - най-добре изчегъркай старите с шило или с подострена отвертка и ползвай готовите гнезда, за да си сложиш новите, по-готски точки.

Ако новите ще са някакви, по-големи фигурки, то няма смисъл да ги чегъркаш. Остави ги както са, а Дремелът ще ги отнесе.

 

Мен лично точките или "точоподобните" (демек, малки, обли - примерно черепчета) фигурки ме кефят най-много от всички инлеи.

Доста по-добре от обявените за задължителни за метъл "shark fin inlays". Бляяяя, гнус!

Освен това, бих махнал всякакъв вид инлей, който е сложен на първа позиция.

Но разни хора, разни идеали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инлейчета могат да се направят, да. Аз съм се занимавал с подобно нещо. Знаеш ли какви искаш да са новите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой знае ли къде могат да се купят такива черепчета и тем подобни и колко биха стрували,че искам да си направя китарката по-хубава че и на мен не ми се

връзват тея петна.

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой знае ли къде могат да се купят такива черепчета и тем подобни и колко биха стрували,че искам да си направя китарката по-хубава че и на мен не ми се

връзват тея петна.

Ей тези хора имат всичко: ЦЪК

 

Другият вариант е да си изрежеш от нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи точките по грифа ми много ме дразнят, някак си не допринасят за визията на китарата... Черни точки на бял гриф някак си... :) Та може ли да се разкарат по някакъв начин и например да се нарисува нещо друго /примерно/? Знам че има много спецове тук та затова питам...

Ако искаш да има по-естествен вид махни точките и ги замени с такива от фурнир като според вкуса ти може да са от тъмно до светло кафяво.Е,има доста различни цветове байц но мисля че ще е по-стилно да не я шариш китарката много но ти си знаеш най добре.А преди да ги залепиш ги лакирай и готово :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поствяне на какви да е точки (черепчета, дракончета, орелчета) се шлайфат, за да са точно на едно ниво с фретборда. Затова се и правят малко по-дебели, отколкото са дълбоки гнездата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.