Jump to content
Българският форум за музиканти

Здравейте, бих искал мнение по един въпрос.


brysnaria

Recommended Posts

Значи имам едно парче, линка съм го сложил отдолу, за което един човек казва че му е неправилен аранжимента.

Става въпрос за пияното в парчето.

Ще съм благодарен ако го чуете и дадете мнение дали наистина е така.

Благодаряааа!;)

 

 

 

http://bg-sonic.com/members/206/works/20670102082006.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, аз като чуя изрази от сорта на 'неправилен аранжимент' и ми кипва нещо отвътре така. звучи ми като некой дядка дето е завършил консервата преди сто години и все още вярва в някви социалистически догми за музиката.

Ей ся ше го чуеме тоя аранжимент, ама като rule of thumb, не вярвай на такива изказвания!

Слушам го ся и ми звучи доста приятно! Пианото наистина има някои тонове които звучат изненадващо (може не влизат в тоналността на парчето, знам ли; нямам инструмент до мене да го извадя и да мога да кажа по точно), но пък защо не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе какво става с тези линкове бе хора?! Нищичко не мога да отворя. И зная със сигурност, че повредата не е в моя телевизор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парченцето си е суупер мене много ма кефи пианото си седи на място изслушах го поне 10 пъти и не ми направи впечетление нещо да стой грешно...сууупер си е :):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми шантаво на мен лично, но това не означава "лошо". Стоун се е изразил много точно относно изненадата от някои тонове, но това би могло да е умишлено замислено, тъй че.... Всъщност момента с тези тонове точно, доколкото аз разбирам е друга тема в парчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до правилния аранжимент - всеки автор има пълното право да прави абсолютно всичко, което му хрумне. Друг е въпроса дали това ще намери публика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не намери бе, слънце? Спомням си го много добре това парче - отдавна съм го слушала и още тогава ми направи впечатление. Много си е гот даже с такива клавири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не намери бе, слънце? Спомням си го много добре това парче - отдавна съм го слушала и още тогава ми направи впечатление. Много си е гот даже с такива клавири.

"даже" означава ли че не звучат добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф тоя майчин език :)

 

Не само не е неправилен аранжиментът, ами парчето си е направо готино - точно заради клавирите, които много добре поддържат основната хармония, но с много въображение - тоест, не са стандартни.

 

Нещо такова с объркан синтаксис имах предвид :)

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф тоя майчин език :)

 

Не само не е неправилен аранжиментът, ами парчето си е направо готино - точно заради клавирите, които много добре поддържат основната хармония, но с много въображение - тоест, не са стандартни.

 

Нещо такова с объркан синтаксис имах предвид :)

Хаха, мерси. Наистина езика ни е малко объркан, и аз съм се сблъсквал с тоз проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не намери бе, слънце? Спомням си го много добре това парче - отдавна съм го слушала и още тогава ми направи впечатление. Много си е гот даже с такива клавири.

Сладурка, не визирам точно това парче. Искам да кажа, че всеки има право да направи и какафония, ако иска и никой не може да му каже - "това няма да го допуснеме на фестивала, щото не е в съответствие с едикакви си теоритични правила в музиката". Разбираш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как ви се струва тази версия като звук?

Как ви звучи?

Аз горе долу имам идея какво да пипна още , но вкъщи нямам достатъчно техника да чуя как звучи реално.

 

http://brysnaria.hit.bg/my_13.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.