Jump to content
Българският форум за музиканти

Онлайн Радио


Zombajo

Recommended Posts

Здравейте хора, нагърбиха ме със задачата да направя оферта за каква техника трябва да се купи за да се направи онлайн радио ...със всички екстри - от до! Демек компютърна конфигурация, добра саунд карта, пулт с входове за телефон и микрофони, 2 микрофона, колони, кабелиаци, слушалки и т.н. даже и стаята с какво да се звукоизолира. Не знам колко пари ще се отпуснат за това за това трябва да направя 3 разлини варианта - един, който е идеалния вариант без да внимавам супер много с парите и естествено да не се изхвърлям, един междинен в случай, че кажат че е много пари и един, който е последния вариант... най-ефтин демек. Аз имам що годе представа, но реших да видя тук какво ще кажете... особено проблем имам с каква саунд карта и колонки и микрофони да се купят. Чакам предложения, благодаря :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък най-елементарния вариант да ти акжа аз е един сървър да си наемеш за да има 24 часа музика, който качулиш с mp3, ogg, flac, wav или какъвто искаш друг музикален цифров формат. После си инсталираш на щайгата SAM2 Broadcaster и почваш да си диджействаш. Мисля че едно 75% от интернет радиата са а тоя принцип. Откъде пари да купуват апаратура? Само една максимум две щайги които са на неизмерим ъптайм да свирят. Предаванията стават на живо, като доста приятно става преливането между песните помежду си така и с водещия. За повече инфо прочети това. Сори че го качвам в sHit.bg ама ако има проблеми нещо ще го качим на др хост:)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант, както направих аз снощи (но съм на реално айпи) :

1.Дърпаш Уинамп

2.Дърпаш Shoutcast Plugin-а и сървъра

3.Бродкастваш песните през уинампа

 

Тва е :)

Стана за по-малко от половин час, но пък може да се пускат само песни от уинампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Предавания на живо за интернет радио е лудост! Приемете мнението ми на доверие. Елементарното решение - (не знам за поточното аудио как да се реши проблема в този случай), но за И С Т И Н С К О радио - било то и по интернет трябва софтуер за радиоавтоматизация. Има Български! Познавам авторите. (за качество не коментирам - от няколко години мисля, че ДАРИК РАДИО го ползват - радио Сити със сигурност работи с него). Софтуера не се купува - под наем е. Както и да е ...

 

само едно знайте - радио без автоматизация няма бъдеще. Автоматизацията включва:

плейлисти създадени ръчно или чрез автоматична селекция по параметри...

поставени сигнали на място, суипъри, реклама в блокове...новини...всичко това може на пълен автомат, може и на ръка... няма да споменавам че ако си наредите няколко дни напред с музика предвания и реклама ...абе с каквото си имате в програмната схема - палите колата и на море...то си работи - точно както сте казали... ако спре тока...след автоматичен ! рестарт програмата изчислява къде е трябвало да бъде в този час и продължава оттам все едно че нищо не е имало....

 

 

почна да изглежда малко сложно, но ако се замислите всичко започва от песните - после си качвате рейтинга - намирате реклама ...и работата набъбна...ако отначало се тръгне по правилния път после е лесно...иначе става каша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.