Jump to content
Българският форум за музиканти

Смазка за щифтовете на Edge тремоло ?!?


preIbanez

Recommended Posts

...общо взето заглавието на темата изчерпва въпроса...всъщност аз нямам кой знае какъв опит с тремолата...ама оня ден докато се ровех в нета случайно попаднах на информация според която щифтовете трябвало да се смазват с нещо...за жалост поради факта че търсех нещо съвсем различно като информация после не можах да се сетя нито да изровя отново въпросното инфо...а онова с което трябваше да се смазват щифтовете представляваше за мен непозната англииска дума...а аз до този момент си нямах на идея изобщо че трябвало да се смазват тия неща...така че ако някои знае нещо моля да сподели...дано да не е прекалено тъп въпроса... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Графитна грес също, аз като си купувах китарата от РФ си взех и една миниатюрна тубичка с такава смазка ама беше 10тина кинта май :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ей..мерси за инфото...а само да попитам през какъв интервал от време следва да подновявам смазванията... :wow:

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мацнах малко машинна грес. Хубавото е, че не е течна и не се стича надолу по дупките и по дървото и така няма да създава ядове за по-нататък. Само че трябва да се слага по малко, защото иначе като се завинтват болтовете изскача навън и после трябва да се чисти, пък по малките чаркалъци по китарата, това не би било много лесно :) А и...като ги смажеш един път...после можеш с години да не го правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.