Jump to content
Българският форум за музиканти

Didjeridoo


Recommended Posts

абе там който предлагаше диджериду колко пари го даваш и ако някой знае друго място, където да продават да казва :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро се запознах с един образ, който свири на дидже.Той е голяам маняк и показва как се поема въздух, без да се спира. Лудница !

 

За инфо - инструментът е австралийски и аборигените са го ползвали за прогонване на зли духове :D Води се най-стария духов инструмент. Бях намерил записи с много добри в занаята, ама диска се прецака. Не купувайте евтини носители :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@alexthegreat

 

Нарича се circular breathing. Може да прочетеш тук: http://www.woodwind.org/clarinet/Study/Cir...rBreathing.html А можеш и да погуглиш за други места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сърдечно ти благодаря - човече, който Shai Hulud за полезния линк.

Аз не се бях замислял да свиря по-сериозно на диджириду защото си мислех

че трудно ще усвоя това дишане. Благодарение на линка, който си пуснал за около три часа вече знам основата.

Благодаря ти))) :happy::happy::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и един въпрос... :think:

Как се прави този звук, който е все едно да използваш кухината на тръбата

или поне аз така го чувам. Звук, който не разчита на вибрацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Аз по едно време доста се бях зарибил и намерих много сайтове с информация и даже едно момче щеше да ме учи обаче се оказа много несериозен и в крайна сметка не почнах да се занимавам.Иначе си взех едно PVC и намерих статия как с топлодувка можеш да го направиш да изкарва доста приличен звук.Ако някой от Пловдив е навит да ме понаучи да казва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.