Jump to content
Българският форум за музиканти

найлонови струни


Redefine

Recommended Posts

едно на ръка, че има хубави струни, които ще дадът плътен тон на китарата, но има и друг момент - има концертни струни и такива за упражнение. концертните както може да се разбере от името са направени за едно свирене - дават перфектен звук веднага след като ги сложиш, задържат го до 10-15 часа свирене, след това умират - звучат ужасно, закъсват се на третия ден и т.н.

а тези за упражнение са здрави за сметка на звука.

по принцип ако имаш пари най-добрия вариант е всеки ден да сменяш концертни струни.

Това е много интересно. Въобще не съм предполагал. Сигурно гадовете с такива струни са ме омайвали :)

 

Искам да ги пробвам тези "концертни" струни. Какви са - в смисъл марка, модел и къде мога да си ги намеря. Мерси предварително за инфо-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

всички марки имат концертни струни, но не ти препоръчвам ако не си добре с парите да даваш 10-20-30лв за струни, които след седмица ще са за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иди в първия музикален магазин и ги питай за концертни струни, ла белла не се продават по магазините. поне аз не съм срещал. виж какво ще ти предложат и избери. от това което има по магазините бих ти препоръчал Мартин и Д'адарио.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ла Белла досега не съм използвал, но ще ги пробвам. Таман е време за смяна. Най-доволен останах аз от D'Adario. Те наред със Savares за мен са да не кажа най-добри, но сега ще си потърся Ла Белла да видим как се свири с тях.

 

А да попитам нещо има ли различни дебелини на найлоновите струни?

 

А, да... найлонови струни Fender sux!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ла Белла досега не съм използвал, но ще ги пробвам. Таман е време за смяна. Най-доволен останах аз от D'Adario. Те наред със Savares за мен са да не кажа най-добри, но сега ще си потърся Ла Белла да видим как се свири с тях.

 

А да попитам нещо има ли различни дебелини на найлоновите струни?

 

А, да... найлонови струни Fender sux!

Определено си прав!

Но мен и на D'Addario за класическа китара на ме кефят като тон... Инче за елетрическа са N1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ла Белла досега не съм използвал, но ще ги пробвам. Таман е време за смяна. Най-доволен останах аз от D'Adario. Те наред със Savares за мен са да не кажа най-добри, но сега ще си потърся Ла Белла да видим как се свири с тях.

 

А да попитам нещо има ли различни дебелини на найлоновите струни?

 

А, да... найлонови струни Fender sux!

Определено си прав!

Но мен и на D'Addario за класическа китара на ме кефят като тон... Инче за елетрическа са N1

За теб обаче :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си D'Addario J49 ProArte (black nylon, normal tension) поради липсата на друга марка в магазинчето където ходих. Страшно готино звучат, китарата направо живна. При първа възможност ще пробвам LaBella.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж си сложих черен найлон, но не ми хареса. Обичам струните да са по-дебели, каквито са белият найлон. Пък и свиря с по-дълги нокти и белият ми е по-удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, старите ми струни (бял найлон) са доста по-тънки от черният найлон, даже се наложи да пооправя пласмасата дето е до ключовете, да я издълбая малко, че черният найлон да не стърчи яко над останалите струни.

 

Иначе мразя да свиря с нокти - много ми е анти :blink:

 

пс. Не ги знам кви ми бяха старите струните, ама не бяха нещо за 2- 3 лв. Бяха на подобна цена на тези дето си взех сега.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Пичова аз свирия с D"Addrario normal tension...другата седмица ще си купя Лабела за Фламенко за да ги пробвам,някой ми казват че са супер а други не.Искам да питам някой дали може да ми намери Savarez:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nylon String китарите се ползват доста по-често за самостоятелно свирене - т.е. не в оркестър.При този начин на свирене почти през цялото време са ангажирани по няколко струни едновременно,а сред тях в наи-голям процент 3та и 4та.Това води до по-бързото им износване в сравнение с другите.3та обикновено се разтегля,а 4та се разнищва.Това означава,че тогава целият комплект е "заминал".При интензивна работа този проблем е неизбежен и струните се сменят когато е необходимо.(При концертиращите музиканти - при всяко свирене).При по-умерено използване на Nylon Strings може би е по-добре да се обърне внимание на тона и натегнатостта(според предпочитанията)на струните,отколкото да се изследват различни модели за здравина.

 

Аз слагам Savarez High Tension с метална сърцевина, но не използвам инструмента интензивно и не бих дал мнение за издържливостта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз съм си купувал толкова скапани D'Addario, че няма на къде. Няма да казвам от кой магазин, но си мисля, че нещо партидата беше лоша или незнам, но започнаха да се цепят след 1 седмица свирене, стърчаха някакви власинки и беше гадно. Оттогава не съм повтарял. Много приятели хвалят D'Addario, но аз си взимам "Ла Гали". А и на мене тези тънките не са ми удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума но се надявам на някои да са му полезни моите познания. От доста време се занимавам с китари и опита ми с акустичните китари показва че D'Addario и Ernie Ball са наи добрите. А наистина много сум пробвал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.