Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul копия


Recommended Posts

Ткамм пак съм аз :D Та хвърлил съм око на един Stagg L400 и ако може да ми кажете по добре ли е от Bullet Strat-a или да си търся нещо подобно. Благодаря предварително :v

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми това са две коренно различни форми и грифове.Много е различно  усещането.Пробваш и решаваш.

Аз например имам един Лес Пол и един Страт.

Редактирано от taktun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, първо трябва да уточниш какъв стил музика ще свириш предимно.  Защото както каза по-горе колегата, ЛП-то и Стратокастера са доста (даже бих казал много) различни китари като усещане и като звучене и ако ги пробваш в някой магазин сам ще се увериш! Аз лично имам и Страт и ЛП и когато си взех ЛП-то, първите дни ми беше доста странно като усещане, макар че сега свикнах и го ползвам предимно него. Попринцип Лес Пола има по-дебел гриф, по-тежък е, но ако на съответното ЛП копие сглобката му е като на Гибсъните (set-neck) и е добре направена (без луфтове) вероятно ще има малко повече състейн. Така че пробвай и двете китари задължително, прецени като звучене коя те удовлетворява повече, коя е по-удобна за теб и също имай предвид, че при евтините китари вероятността да попаднеш на недобра бройка е по-висока!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът на упражнението да заменяш една евтина китара със също толкова евтина китара? И по-добра на каква база? И на кое подобно да търсиш евентуално - на едната китара ли, на другата китара ли? Имай предвид, че Squire не са лоши китарки като за цената си и ниския клас, който заемат. Ако очакваш китарата сама да свири, няма да стане. Предполагам се учиш да свириш от скоро, ето моят съвет, ако това е случаят - разцъквай си Squire-a, и междувременно събирай парички за малко по-висок клас инструмент. Като започнеш да схващаш кое какво точно не ти харесва, какво би искал да има вместо това, което не ти допада. Аргументи от типа "ебати дъската" не са градивни и като цяло рядко са верни в дадения контекст на учебна китара. Аз не съм хич дърт, но ако знаеш на какви дъски съм се учил, лошо ще ти стане, тъй като преди десетина години нито имаше сегашния избор, нито пък имаше и особена възможност за каквото и да е.

 

Та отплеснах се, де. Накратко - учи си се на сегашната си китара, докато ти се изясни концепцията какво искаш, защо го искаш и така нататък. След годинка-две, ако още имаш желание да продължаваш, тогава се замисли за смяна (разбирай минаване на малко по-скъп инструмент). Евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем вярно! :)

Ако имаш китара от 300 лева гледай следващата да е за поне 800 левс, инак малко е безсмислено упражнението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От заглавието и написаното не е много ясно какво питаш , понеже говориш за ЛП копия а споменаваш булет страт......

 

но като цяло ако сравняваш Стаг и Скуаер на база проба не на писанки в интернет ще видиш че има огромна разлика

поне за мен Скуаера е по добрия избор за да разбереш за дали и за теб е така трябва да пробваш както ти казаха и колегите защото на различните хора им прилягат различни инструменти... проба му е майката

 

Ако гониш определен стил звук е хубаво да го кажеш , да не се окаже после че си 

решил да свириш граиндкор или детметъл със скуаера с единичните адаптори че голям майтап ще падне  :)    :metalist:  :punk_guitar:

 

ако твърдо си решил за ЛП прегледай епифоните има евтини модели със сигурност са по-добри от стаг... --пробвано е  

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=677&category_id=33&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=bg

 

 

Успех в избора 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига глупости, пишеш за това, че няма смисъл да правим изводи от четенки в интернет, но точно с това впечатление оставам. Свирил съм на достатъчно стагове, скуайъри, и като цяло всякакви евтини дъски, разлика от земята до небето няма, Скуайър са с една идея по-добра изработка, това е. Виждам, че си регистриран тук от доста време, може би помниш темата на Евтим, където сравняваше Стаг за 400 кинта с Гибсън СГ, анкетата даде доста интересни резултати. Във въпросния клас китара се избира по цвят и форма, в общи линии. Ако от един инструмент не може да се изкара поне поносим звук, проблемът е обикновено в задкитарното устройство. Ако не знаеш как да си настроиш и интонираш китарата, и как горе-доле да не свириш фалшиво, докато си кривиш пръстите, и най-скъпите къстъм шопове ще звучат отвратително. Няма нищо лошо в тези неща, всеки е започнал отнякъде и някак, просто е несъстоятелно да се говори за някакви небивали разлики между китари за 200-300 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен в това което пишеш.... имам няколко евтини китари

Ибанец ЕХ170, Джаксън  JS1, Епифон спешъл 2 и тнт....... все са евтини там около 300-та лв

ама не звучат еднакво... че даже и подобно .... пък от там на сетне

звука и уменията са различни неща .. ти ако ще и като Малмстиин да свириш

като хванеш някоя дъска дето има състейн.... 0.000001 секунди ... си свири колкото искаш

и да опъваш и да не опъваш най-много мазоли да хванеш :) сори за  :offtopic-001:

 

 

По същество идеята ми беше че.... на различните хора са им удобни различни китари било заради скалите, формата, дебелината

на грифа и ред други особености. За пример давам... на мен лично модела на скуаер стейджмастър ми е адски не удобна китара (тези първите които пуснаха 2001-2002 и бяха на цена около 400лв) за това казвам че по интернет няма как  видиш дали това е "твоя" инструмент

без да го пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.