Jump to content
Българският форум за музиканти

ремонт на сцепена глава


Recommended Posts

ЗДравейте, нуждая се от помощ за ремонт на сцепена глава. При смяна на ключове дупките на видиите не са съвпаднали и идиотите са я напънали - съответно дървото се е сцепило. Сцепването не е на цялата глава, а само от едната страна. С Ц200 ли да се пробвам да го залепя и съвет със спринцовка ли да пробвам да го вкарам в цепнатината. Качвам и снимка. 62609_367536273355808_616869234_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да разглобиш всичко.

Намираш си стяги и някакви парчета фазер или шпертплат за подложки.

Аз не харесвам С200.По добре някакъв Хенкел за дърво.Спринцовката е добра идея,

Но трябва по дебела игла.Мажеш и стягаш със стягите.

Още докато е стегнато може на мястото за винтовете да сложиш дюбели-разпробиваш с бургия с диаметъра на дюбелите

и ги слагаш.Да не са много стегнати да не я отвориш пак цепнатината.Дюбелите да са с такъв диаметър,че да се скрият

 под плочката на ключовете.

След това изрязваш излишното,пробиваш дупки малко по малки от винтовете и завиваш.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, много! - всичко е разглобено и изшкурено, мисля сега - това и после байц и лак, но се чудех как да постъпя с дупките че и старите и новите.... като си видях китарата ми идеше да го убия идиота. затова - не си давайте нещата.

гледах в друга тема че подложиха клечки за зъби и мислех - така, но май с дюбелите е по-добре, а с клечки да запълня там където няма да има винтове, какво ще кажеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако набиеш клечки в старите дупки,или навиеш винтовете ще има напрежение и пак може да се сцепи,

Ако сложиш дюбели те ще поемат напрежението от винтовете.Задължително остави стягите стегнати като пробиваш за дюбелите и ги слагаш.Махни ги чак като изсъхне всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай дюбелите да не са от по-твърдо от главата дърво.

И Ц200, и Хенкелите са поливинил ацетатни лепила. Ако са пресни и правилно приложени вършат работа. Стягането е много важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси хора, днес това ми е задачата - отивам за лепило, байц и лак и се надявам да просвирим до края на седмицата - такъв е плана :D ще пусна снимки като е готова.Още веднъж мерси, Lyubohar!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюбелите ще направят допълнително напрежение, когато навиеш видиите, според мен не е препоръчително!

 

Аз такива дупки ги запълвам, като си направя с нож конусовидни клинове от парче чам, може да намажеш клина с лепило и леко да го чукнеш в дупката, чама е меко дърво и ще обере кухините в дупката.

Но първо трябва да залепиш цепнатината и то с качествено лепило.

 

После с малка бургия примерно 1мм. дупчиш и после видията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С конусовидни клинчета става когато няма нищо сцепено и клина да е напречно на сцепено,или на жилите.

В случая има сцепено и клинчетата може да отворят пукнатината.

Ненужните дупки може да запълниш с автокит напр.Ако нямаш може дървен прах да забъркаш с каноконлит.

Може да ползваш малка отвертка за шпакличка.Трябва да се действа бързо и по малко.

А за винтовете които ще ползваш дупките да са с половин милиметър по малки от диаметъра на винта.

И няма много да ги затягаш-внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.