Jump to content
Българският форум за музиканти

Вермона...


astagator

Recommended Posts

Здравейте...Имам възможност да купя две колони "Вермона" по 100-150W (не съм съвсем сигурен още не съм ги разглеждал) Искам да ви попитам какъв усилвател ще ми трябва и също така приблизително цената му...Ще ползвам колоните за свирене с бас и тук идва питането подходящи ли са тези колони за свирене с бас? Чух някой доста отрицателни мнения за българските колони...Ако някой е свирил или притежава подобни да сподели впечатления....Е май е това :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха, не знам кой набор си, но Вермона не е българска, а източногерманска марка.

Имам една 100 ватова такава колона и звучи перфектно. Най-добре е да ги прослушаш - продават се специални дискове за тестване на колони.

 

Успех!

 

Влад

 

п.с.

В купувам-продавам преди 1-2 седмици се продаваше бас кубе вермона за 160 лв. /ако не се лъжа/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(засрамено човече) Казаха ми, че е българска...Все едно...Какво може да не е наред на една колона и за какво да "внимавам" докато я оглеждам (хич ме няма с техниката...(още едно засрамено човече) )

Мисля, че мога да ги взема и двете за 160 лева...това прави над 200W...малко е множко май като за домашно свирене но ако са качествени както казва Vlad си е далавера...Остава усилвателя за който нямам никаква представа какъв ще е нужен :D

Редактирано от astagator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега. това 'над 200 вата' е малко широко понятие. имаш ли идея какво значи 200 вата мощност? по-дорбе да нямаш, защото щеше да си без уши вече :)това може би е максималната пикова мощност, което силно ме съмнява. едва ли биха издържали на някой сериозен усилвател. трябва да гледаш колко ома са говорителите и съответно да се снабдиш с такъв усилвател после. провери и самите говорители - натисни мембраната навътре - ако хъркат ще трябва да ги пренавиваш - а това си е главоболие или най-малко 20-30 лв на парче.

за сега толкоз - ако има нещо питай. обаче колоните просто са морално остарели - ако събереш малко повече парици няма да е грешка да вземеш обертон примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изкривихме темата на офтопик - ако иска някой модератор може да я отдели в отделна

 

рок ман - не гледай какво пише по лъскавите панели на уредбите и усилвателите - и на мойта уредба пише 2 Х 500 вата ;););) ама едва ли има пикова мощност повече от 30-40 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.