Jump to content
Българският форум за музиканти

С какъв инструмент свирите?


Topsun

Recommended Posts

Аз преди имах CASIO CT-680, ама остаря морално и... го смених с ROLAND EM-55. Много съм доволен от свирката главно заради General MIDI 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

скоро гледах някъв GEM и ми хвана окото.пък и цената не беше много дебела...,но предпочитам да дам малко повече пари (някой път) и да си купя мотиф или тритон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работa с Roland E 16 и съм много доволен. Имам динамична клавиатура и се подържа саундфонтдове.

:violin:

Редактирано от roma_t
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро гледах някъв GEM и ми хвана окото.пък и цената не беше много дебела...,но предпочитам да дам малко повече пари (някой път) и да си купя мотиф или тритон.

абе gem-a не го гледай че откъм механика не е мн здрав. един приятел има и звуците :) ама клавиатурата sucks

 

иначе аз съм с еволюшън и къвто семплер си искам и съм по-доволен от ямахата дето имах, но за свирене наживо нали се сещате кво требе да се мъкне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз разправях, че от моето немско пиано по-добро няма, и че електронните са боклуци, обаче откакто пробвах моето сегашно електронно пиано - Yamaha P90, съвсем спокойно мога да кажа, че само много малко избрани скъпи концертни рояли могат да се сравнят с него като удоволствие от клавиатура и звук. Всичките наши "стари немски пиана" са много зле в сравнение с най-модерните електронни пиана. Това е мое мнение. Всеки има право на такова :)

Според мен грешиш.Технологията много напредна, механиката се доближи доста до истинската, но въпреки това не можше да сравниш удоволствието от това да седнеш пред някое пиано, а още по добре ще е ако е роял и да почустваш душата на това велико творение .Да усетиш как музиката преминава директно през ръцете ти и те поглъща .Аз лично имам Roland RD 700 и не съм много доволен исках да го сменям с с 90 но разлика почти няма въпрос на вкус.Yamaha-та доста ми хареса,но и новият Roland RD 700 SX e с подобрена механика, различна e от стария и пианата доста ми харесаха.

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Rhodes, Yamaha QS300, Roland E-56

Е, всичките ми свирки са поостарели но вършат работа.

Иначе бих искал да имам Nord Lead 3, и някакъв workstation ама не знам точно какъв. Разглеждал съм какви ли не в Интернет ама то не го ли пробваш не си е работа. Най-скъпи и може би най-добри са Kurzweil K2600. E и Motif или triton, не би било зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм. Свиря с тромпетиста Райчо Иванов(Джаз оркестър София) . Може да си ни виждал през лятото по площади и градинки. Свирех и с една клубна група Груув Джет ама тя се разпадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Задавам този въпрос защото напоследък се замислям върху следния вариант:да си купя лаптоп и саундкарта,която е външна и да си ползвам моят Alesis quadra sinth + piano като клавиатура пък и може и някои бленди да му ползвам :P Изключвам варианта да си купя Мotif es 8 скоро,въпреки че не са толкова скъпи,но просто много тежи :)

Здрасти!

И аз свиря със същия Alesis Quadrasynth+piano и имам Lap top + StainbergМе4

външна sound карта от която съм много доволен.

Ако си копуваш Lap top,задължително вземи с Centrino процесор,защото иначе ще ти грее и може да стане някой голям фал на живо свирене.

Аз съм с HP nx7000-перфектен е за мойта работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.