Jump to content
Българският форум за музиканти

развиване на слуха


Recommended Posts

Искам да ви попитам нещо и то е предимно за акордите ! Можете ли да ми кажете някакви упражнения за развиване на слуха?Тоест да се науча или да посвикна да познавам тоналностите и да се ориентиам кой след кой акорд следва.Попринци ми е развит слуха за сола и то много добре , но свиря на тамбура от 9 години и не съм много добре с акордите ( тоест не мога да ги свиря много добре по слух при бързи неща , а ние предимно такива свирим ) Изучил съм тоналностите доста добре , но като се започне нещо бързо и се губя не мога да преценя кое какво е :) , а иначе на бавните неща ги хващам!

 

Та въпроса ми е да ми дадета ако имате някакви упражнения или незнам какво за развиване на слуха .Нищо , че са за китара.То все едно като на тамбурата е :) Мерси много много ! Искам да се науча , че вече съм голям ходим по чужбина и кат ни накрат да свирим нещо все аз имам проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич кви уроци бе.. майката му е свирене и пак свирене.. След време сам ще усетиш напредването.. Повече свирене. Тва е!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак има една програмка за развивне на слуха Ear Master мисля се казваше и май я имаше в туинс-а успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК :) Реших да си взема едни народни касетки и да се мъча да наслагвам по тях :) и така с доста касетки дано се оправя ;) За сега съм напрай 0.3 от касетката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000......х за vlex !!!!! Тая програмка си я бива и то много току-що я истеглих :) Много яка :) А да те питам влекс знаеш ли кат свърша уроците откъде да истегля нови :) мерси много !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може съвсем спокойно да се научиш да разпознаваш интервалите между тоновете по слух, месец занимание прави чудеса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може съвсем спокойно да се научиш да разпознаваш интервалите между тоновете по слух, месец занимание прави чудеса...

 

Eто страницата с програмка възпроизвеждане и разпознаване на интервалите по слух

 

 

 

 

Началната страница на сайта музикална теория ТУК

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.