Jump to content
Българският форум за музиканти

Който не знае, е така се правят кавъри


rudibass

Recommended Posts

Здравейте,

малко контекст може ли да споделите?

Никакъв сигнал не получавам като гледам клипа и се чудя къде е интересното.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително  човек да получава сигнали винаги, когато слуша или гледа нещо. Лично за мен парчето, така направено,  вече става за слушане. Не че на Адел оригинала е лош. Лично на мен ми идва леекичко досаден, което си е лично по моя вина. Обичам отворени акорди, синкопи, яко изсвирени аранжименти с много бас , интересни хармонични ходове, разграничаващи се от тривиалността на популярната  музика.

Просто като ги чух тези момчета реших ,лично за себе си , че има надежда за музиката която харесвам и изпълнителите И не са застаряваща демодирана каста.

с уважение Гого 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора с детайлното обяснение.
Мисля разбрах какво имаш в предвид :

...Лично за мен парчето, така направено,  вече става за слушане. ..

Може би по-удачно би било темата да се казва : Един кавър на песен на Адел който ми харесва или нещо подобно.

Първата ми мисъл като гледах клипа беше че става дума за методите и похватите използвани при правенето на клип.
 
Относно:

Не е задължително човек да получава сигнали винаги, когато слуша или гледа нещо.


Моето разбиране е, че изкуството трябва да поражда сигнали :yes:, което разбира се е крайно субективно. Все пак хората сме различни и в това е красотата.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам забележката за заглавието . Никой не е съвършен .

Ако реши някой модератор да трие мнения откъдето реши за необходимо...Да смени заглавието или каквото там трябва ,за да са доволни всички.

 

Така или иначе , това е начина.  Никой не може да им оспори на момчетата ,че са ненормално добри, музикални, млади и перспективни, и кавъра им е прекрасен. А това за сигналите ....докато слушам БЛЕК или ДЕД метъл се чудя как да не рухна . Други маструбират на тази музика. Трети си прегризват краката и избягват , а четвърти даже си пускат в допълнение на идилията им и VS TELESHOP реклами.

С уважение Гого  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в България има едно момче , което съм виждал да свири на пиано и да пее по подобен начин . Незнам дали не е в чужбина вече ..  Казва се Тони.. Доста добре се справя . Но като човек не го познавам  и не съм го засичал по банди .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, да не говориш за Тони Златанов (или Златинов)? 

Страшен е, преди ходих да го гледам редовно в Soul in the hole, гледах и го и на джаз феста в Банско. 

Групата му се казва the Golden project или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първите няколк такта си помислих, че правят парче на Стиви Уондър, имитация 1:1, но се сетих коя е Адел и песента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.