Jump to content
Българският форум за музиканти

Качествен звук у дома, възможно ли е?


blr

Recommended Posts

:)
Няколко пъти се канех да пиша, но заформилата се дискусия не ме предразположи към действие. 

 

Моят опит: доста години използвах малки лампови усилватели за домашно свирене (Hughes&Kettner BATT и MV3 + ОТ с 12 инчов говорител). В момента свиря на транзисторно комбо на Hohner и бих казал, че ламповия звук ми липсва. 
Пишеш, че търсиш прозрачно звучене, а това поне за мен води задължително до висок бюджет за озвучително тяло - болшинството евтини не се вместват в това определение.


Не съм с добри впечатления от "домашните" модели на Eden Electronics през последните години - смяната на собственици не се отрази добре на качеството. Предполагам, че във Фактор все още можеш да намериш изостанали бройки от по-старите, а ако има конкретен модел, който са ти похвалили те интересува  вероятно бих могъл да ти дам мнение, пробвал съм почти всички. 


Опитът ми с ултракомпактни домашни комбо усилватели с няколко малки говорителя не е добър (например Roland Micro Bass, Phil Jones Briefcase) - звукът е по-компресиран отколкото ми харесва, акценти при свирене звучат повече от странно и т.н. Озвучително тяло с 10 или 12 инчов говорител е значително по-обемно, но има типичния звук с който съм свикнал и който ме кара да искам да свиря т.е. аз бих заложил на по-масивна домашна апаратура. 

Много харесвам старата Micro серия на Gallien Krueger - модели MB-150E и MB150S. Изключително приятен и натурален тембър на озвучителното тяло (не случайно се използват масово за контрабас), разумни корекции и поведение на усилвателя. 

Знам, че Markbass имат компактни модели, които са с добра репутация, но гамата им е доста широка като модели и тип звук - пробвал съм няколко, но не мога да препоръчам конкретен модел. Ако имаш възможност да пробваш извън БГ вероятно би могъл да избереш нещо подходящо. 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.