Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на MIDI клавиатура


midi

Recommended Posts

Здравейте, днес се присъединявам към вас със следния въпрос(имайте предвид, че съм напълно начинаещ):

Коя midi клавиатура ще ми препоръчате. Държа да има следните характеристики:

1. 88 клавиша

2. Клавишите, като тежест, да наподобяват пианото (GH3, NW)

3. Да има USB изход, за да мога да я вържа с компютъра и/или за колонки и/или за слушалки.

Като звук не ме интересува, понеже мисля да го вържа с компютъра и някакъв софтуер и от него да се слуша имитацията на пиано звук.

Нищо друго не ми трябва - нито дори дисплей. Ще я ползвам само и единствено за клавиатура.

Не съм много наясно какви са разликите между Midi keyboard/Controller/Stage/... Начинаещ, нали. :)

Състейн педал ще ми трябва ли (удължава звука, нали) или при клавиатурите няма такова нещо? 

Като цяло мисля да я ползвам за свирене на класическа музика или произведения от сорта:

http://www.youtube.com/watch?v=F-4wUfZD6oc или музиката от песента на Celine Dion - I surrender:  

 

Цена... до 500лв, не че ще е проблем за повече, но все пак купувам само клавиатура, не цяло пиано :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

88 клавиша с тежка клавиатура за 500 лева трудно ще намериш. Всъщност освен тази: http://www.thomann.de/gb/m-audio_keystation_88es.htm не се сещам за нещо с 88 клавиша, което да ти влиза в бюджета. Можеш да потърсиш на старо. Аз ползвам Casio CDP-100 вкъщи - има всичко необходимо (е, няма пич бенд, но за класика няма да ти трябва), т.е. midi in & out изход, 88 клавиша и клавиатура. Ново май върви към 300 паунда сега, не съм гледал. 

 

Успех в търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението - точно натам се бях насочил :) Casio-то ти е добро - нещо подобно и аз си търся.

Какво ви е мнението за тази обява - струва ли си?

Този е моделът, нали? 

Прави ми добро впечатление и този, но цената му е по-висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей M-Audio са едни от лидерите при midi клавиатурите :) другата опция е M-Audio Keystation Pro 88 първия ми контролер беше такъв много съм доволен супер реалистичното пиано усещане.

Такъв може да си намериш за 500-600 лв ето какво представлява  

Редактирано от Golema
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Пред следната дилема съм: M-AUDIO Keystation 61es или Alesis Q61.

Цената им тук в Корея е почти еднаква и на практика няма значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.