Jump to content
Българският форум за музиканти

Рисувана китара


Minch

Recommended Posts

Не съм от феновете на рисувани китари, ама тая рибка от предната страна много добре ти се е получила...Все едно винаги си е била там, браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да споделиш техниката? На втората снимка ми се създава илюзията, че си "издялал" боята и си рисувал под нея директно на дървото. Ако е така, подхода е много интересен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво се е получила картината браво. 

 

П. П.

Този релеф предполагам е от боите, с които си рисувал но няма ли да повлияят негативно върху акустиката на инструмента?  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви бои използваш :)

Акрил, черен туш и акварел.

 

Можеш ли да споделиш техниката? На втората снимка ми се създава илюзията, че си "издялал" боята и си рисувал под нея директно на дървото. Ако е така, подхода е много интересен :)

Техниката се нарича импровизация :D Релефа е от дървото.. Просто свалих лака на китарата само там където ще се рисува.. От там е релефа. На снимките не се вижда, но на предната страна на китарата рибата е прозрачна, тоест цвета и е всъщност цвета на дървото, вижда се и структурата му, цялата рисунка е само контур. На задната страна пък дървото прозира в луната и гребена на вълните... Завършил съм с шеллак.. Така остава релеф и допълва впечатлението за ръчна обработка...

 

Много хубаво се е получила картината браво. 

 

П. П.

Този релеф предполагам е от боите, с които си рисувал но няма ли да повлияят негативно върху акустиката на инструмента?  :blush:

 Релефа е от дървото и по мое мнение и мнение на няколко професионални музиканти рисунката не е оказала действителен ефект върху звука на китарата нито на здравината и. При възможност ще направя клип как някой свири на нея и ще пусна линк за да се убедите сами..Скоро очаквам още една поръчка.. Когато е готова ще кача снимки и от нея направо в тази тема.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.