Jump to content
Българският форум за музиканти

Не мога да избера между


Recommended Posts

Имам възможност да ми донесат чинели от Щатите, където както всички знаем цените са тотално различни от тук.И въпреки това при ограничеността на моя бюджет мога да си взема само готов комплект.Та искам да ви запитам кой от долу изброените си струва най-много.Знам, че са евтини серии, затова не искам съвети-не купувай.А и не искам феновете на отделните марки да се изпокарат.Комплектите са на почти еднакви цени, така ,че ме интересуват качествата им.А ето и комплектите:

Wuhan WUMLX-SBOX S Series 4-Piece Cast Cymbal Pack

16" crash

20" medium-heavy ride

14" hi-hat pair

Wuhan cymbal bag

тази марка не ми говори нищо, освен че е китайска и чинелите се изработват ръчно

 

Paiste 101 Brass Universal Cymbal Set 14/16/20

 

Meinl MCS 14/16/20 Prepack

има подарък 14" вентилиран китаец

 

Zildjian Planet Z Z4 Cymbal Pack 14/16/20

 

Sabian B8 Performance Pack 14/16/20

с подарък 10"AAX сплаш

 

Мерси предварително на който си направи труда да напише нещо;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от Щатите ми донесоха

SABIAN B8 Pro

 

10" splash

14" hi hat

16" crash

18" crash

18" china

20" ride

 

И съм много доволен! ;)

Но все пак ти си решаваш!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заеби Wuhan защото са мноого кекави и нездрави :read:

 

Meinl нисък клас който ти препоръча, да знаеш че не ти е приятел;)

 

Paiste за едно наистина нелошо решение като за начало, но все пак:

 

сериозният избор е между начинаещите сетове на Zildjian и Sabian :read:

 

честно казано и двете са тенекета от които бих ти препоръчал Planet Z, тъй като определено звучат малко повече като чинели и са по-съизмерими с B8pro, ако събереш пари вземи си B8pro :read:

 

НО!!! :read: , AAX сплеша е колосално сладък подарък и при тези обстоятелства определено ти препоръчвам B8 сета, най-малкото защото макар и със сплаш идва с един про-чинел а това хич не е малко

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Сейбияните са наистина оферта, но по мненията които чета за тях..Не знам.Пише че са доста чупливи и звънят прекалено дълго.За Зилджаните сякаш по-хубави неща пише.Иначе сплешчето наистина е оферта, но да вземеш 3 по-скапани чинела, заради подарък 10" сплеш..Абе затова съм го постнал това, за да давате акъл;)А сетих се още нещо да питам-кои от изброените чинели ще се върже по звук най-добре с моя 14" Paiste 2002?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми никои щото всичките са тенекии, но все пак може би Wuhan, което обаче не е достатъчна причина да си ги вземеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Сейбияните са наистина оферта, но по мненията които чета за тях..Не знам.Пише че са доста чупливи и звънят прекалено дълго.За Зилджаните сякаш по-хубави неща пише.Иначе сплешчето наистина е оферта, но да вземеш 3 по-скапани чинела, заради подарък 10" сплеш..Абе затова съм го постнал това, за да давате акъл:)А сетих се още нещо да питам-кои от изброените чинели ще се върже по звук най-добре с моя 14" Paiste 2002?

Ами да ти кажа че Planet Z също отзвучават доста и имат много силна атака, особено райда къса уши. Имам такъв 20'' от старите и е брутален, не знам дали тези които сега продават са като него. Подходящи а за тежка музика ако се свири с много ефекти в китарите и така нататък...Не е много подходящ за мен но пък го харесвам.

Та В8 не са чак толкова лоши и сплаша си е далаверка въпреки че не подхожда на другите чинели. Препоръчвам ти Zildjian или Sabian

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sabian B8 Performance Pack 14/16/20

с подарък 10"AAX сплаш

Това е!!!.

1.Никой не внася Сейбиан в БГ,2.Има подарък сплеш,и то хубав,3.Самите чинели са хубави и съответно лесно продаваеми на подобна цена на тази , на която ги взимаш.

Еми копеле ако са на същата цена няма какво да му мислиш.4 на цената на 3. :P Ако не ти харесат пускаш ги като чисто нови да се продават на същата цена,но си запазваш сплеша:beer::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не искам да продавам нищо, щото просто тези чинели ми трябват!!В момента разполагам само с един 14" Паист 2002 и един зъл и рязан аматски фус.Просто ми трябват още чинели!!Но мисля, че намерих излаз от това затруденние-намерих начин да се сдобия с това:Zildjian ZBT 4-Piece Cymbal Set14/16/20" with FREE 18" China and Cymbal Bag

И май това затваря темата...

Благодаря на всички които се изказаха:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копелееее,ЗБТ-то си е дървена далавера.Но щом щом си на зор грабвай нещо за ушите.

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нисък клас,но точно с него можеш да видиш разликата между Zildjian и останалите.

Редактирано от lavalava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно от ЗБТ серията ще му се повръща след месец, или по точно ден-два когато вече няма да са му толкова спешни. единственото което ще усети че се е набутал с трудно продаваеми ламарини, за които е дал тлъста пачка. бонзо се е изказал правилно за +овете за Б8 , а минусите си ги има при всички евтини серии. изборът за мен е или Б8 ако иска да е с нещо марково и по така или скъпа серия на Стаг( мира,фурия) ако иска що годе приличен звук на прилична цена. обаче изборът според мен терябва да е сейбиън б8 сета заради сплеша ААХ който ще си го ползва с кеф години наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено избора трябва да е Zildjian ! Но аз питам ,защо ти е един куп ефтини долен клас чинели, а не вземеш 1 или 2 по-скьпи ? Те ще са ти за цял живот !!! А за Stag, вече всички предполагам знаят ,че мога да сьдеиствам,на добри цени !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора не мисля, че ще е набутвация, щото цялата работа ще ми излезне около 350 ЛЕВА!!!А дори и да са скапани пак мога да ги продам за повече пари;)А и до сега не съм имал маркови чинели освен вече споменатия Паист.Ако зависеше от мен всичките ми ламарини щяха да са Паист 2002 :D

Благодаря за мненията.

Македонец, можеш ли да ми изпратиш примерна ценова листа на Стаговете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.