Jump to content
Българският форум за музиканти

Новини около Ibanez


bulby

Recommended Posts

Блях, аз пък живея с илюзията, че шперплатът (plywood) и всякакъв вид лепени изпълнения не кефят. ;)

Един гриф от 10 слоя може и да е стабилен, но е фрашкан с лепило и клони към шперплат, а това маца по тона и състейна на китарата. puke.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от качеството на слепване- ако е направено добре, лепило почти няма да има.Дебелината на слоя лепило между двата слоя дърво клони към 0, поне трябва да е така. Важно е и какво лепило се използва; в крайна сметка, самата дървесина съдържа естествени смоли/масла. Нито Алембик, нито Конклин, Фодера и т.н. щяха да правят грифовете си ламинирани, ако това влошава качеството или звука (което не означава, че звука не се променя в сравнение с 1-piece грифовете).

Първоначалната идея на Фендер- гриф и фингърборд в едно, е била въведена главно за опростяване на производствения процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал соло мотика с 10 слоя гриф, с изключение на един Vigier, но там ламинатите бяха във фингърборда. Вземат некфа брезова дървесина, овъгляват я, редят я на много тънки слоеве с лепило между тях и всичко това го спичат при висока температура и на преса. Ставало като абанос, но по-твърдо и стабилно и много важело за фингърборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като казахте за ibanez--я да ви питам--ето този модел заслужава ли си..

 

Ibanez GRG270B

 

това май е вузможно най евтиния клас китари ibanez и го сравнявам с тия евтините jackson-и --и се чудя кои повече си заслужават ;)

 

знам че тука някои от вас имат точно този модел ibanez

кажете-заслужава ли си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... веднъж свирих на един подобен модел, само че си спомням, че беше с Edge pro II bridge, a не като на тая - ILT1 bridge... ама като гледам, няма кой знае каква разлика, а и не разбирам много, ако има... Само че след нея пробвах K7 и просто не ми се мисли... Нищо, че разликата в цената е към 4-5 пъти...

Адаптерите иначе са й от обикновените и звучи малко мътно... Ако искаш свестен звук, ориентирай се към нещо, на което пише DiMarzio, ама и там вече цената почва да става гадна... Все пак после може да си събереш пари и да си ги купиш отделно - 200-300 $ някъде, не знам точно колко вървят...

Аре успех :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.