Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет за избор на адаптери


YJM

Recommended Posts

Здравейте,

 

Четох доста мнения във форума по въпроса за адаптерите, но се обърках още повече и искам да попитам някой с повече опит кое е най-добре за конкретния случай.

 

Имам Ibanez RG550, махагоново тяло, Zoom G7.2 unit процесор и лампов усилвател с правена колона (със Celestion говорител). Задния ми адаптер е Seymor Duncan JB модел. Получава се едно премодулиране и искам да си сложа друг по-слаб адаптер. Казаха ми че за свирене с процесор този е много силен и затова се получава така (към 17 килоома е). Искам стегнат звук с достатъчно изкривявания, но не прекалено и да се избегне това пренатоварване. В момента съм взел един хъмбъкер временно от ямаха пасифика (към 8 килоома) и има съществено подобрение в звука.

Колебая се между няколко модела DiMarzio (Paf PRO и т.н.), но не съм сигурен и с тях как ще звучи и кое е най-добре.

Важно е да отбележа, че свиря само вкъщи и не мога да усилвам много усилвателя (затова и минах на вариант процесор).

 

Ще бъда много благодарен ако някой разясни малко случая с адаптерите и ми препоръча някакъв вариант.

 

Мерси предварително.

 

PS Процесора остава като вариант на 100%, най-много да го заменя по някое време за Line 6 XT Live

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какъв стил музика говорим - ако е за блус или джаз , може да пробваш с Hambucker From Hell или Virtual PAF на DiMarzio .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какъв стил музика говорим - ако е за блус или джаз , може да пробваш с Hambucker From Hell или Virtual PAF на DiMarzio .

Далеч съм от разбиране на адаптери , но след като на бридж имаш СД JB то за нек СД препоръчват Джаз...аз свиря с такава комбинация и съм много доволен , а с махагоновото тяло ще имаш наистина плътен звук...Джаз е отличен адаптер , стегнат звук с контролирани среди и баси, става не само за джаз естестено , за рок звучи супер...е може би няма да изкара дет или траш звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.