Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Не бе пич - нищо не искам да обяснявам - ама ти искаш да сложиш под общ знаменател-различна концепция за свирене,за разбиране на инструмента барабани,за стилове и т.н. и т.н.

За Бърклито - ми той и твоя любимец е от там :P

Тъпо ми става,че заради разни такива заклети фенове,чак ми става антипатичен Майк - не заради него,а заради върлите фенове ! Ами тя музиката и в частност барабаните са толкова необятна материя - от къде се взима тоя аболютизъм ?! Относно балалайките(тука направо е*а майката на 50% от великите музиканти в историята от които и твоите любимци са се учили,щото Гад е свирил с тях)според твоята гледна точка - Майк е даста посредствен барабанист ;) ама това само по себе си е пълна глупост,защото музиката е изкуство,

Последно - не оспорвам правота на мнение на никой,без значение нмивото му на развитие като музикант! Дразня се обаче,на заклеймяването поради некомпетентност(никой не визирам,говоря принципно).................... :P

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

трее да има груув

така обясняват в НБУ

трее да има груув

свириме латино глупости, но Портной некакси не ни кефи

Естествено че не ни кефи Портной,а за латиното нещо не можах те разбера,аз не мисля че латиното е глупаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен груув се случва при музикантите ,които се опитват да представят музиката а не себе си.Дет се вика да им идва от вътре и естествено трябва да са много-добри.СТИНГ ,СТИВ ЛУКАТЪР(ТОТО),ФИЛ КОЛИНС ,ФСБ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел Ниньо е изтипосал един от най-големите грууваджии, а за мен и най-добрия акомпанятор, човек и музикант, поставил музиката над личното си его!!! Ама мене думичката груув нещо ме дразни... Мо'е 'щот' съм дърт. По мое време, 'га бях на годините на Ел Ниньо му викахме хъс и още така му казваме. А що е хъс? Виж Стоян Янкулов, Джон Бонъм, Ян Пейс, Кози Пауъл, Боби Рондинели, Вини Епис, Бил Уард, Мик Тъкър, Дон Бруер, Денис Елиът, Саймън Филипс... Опаааа... Грешка. Не виж, а докато гледаш: ЧУЙ!!! Може и да не гледаш... То сок тече от батерията... И после иди и не се запали и ти да свириш. Това са маяци!

П.П. Не визирам само горепосочните, просто тях дадох за пример, като първо изплували в съзнанието ми, има още много други в най-различни стилове. Та груув според мене е да вложиш душата си в това, което изпълняваш, без да мислиш как ще изглеждаш в очите на хората. За манекените има друго поле за изява. Груув = на твоята идеология и вяра в това, което свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Българите много оби4ат да използват 4ужди думи по възможност такива кито са трудно произносими и нищо не говорят на никои.

 

Затова и езика ние пълен с така наре4ените 4уждици /4ужди думи побългарени и използвани в нашия език 4есто със савсем друго зна4ение от истинското/.

 

:P Естествено от 10-20 години у нас наи-маги4ески характер имат амеркиканските думи.Какво ли щяхме да правим горките ако небеше Иван Костов от избиратели да ни направи на електорат просто добре 4е беше англиското "елект" избирам 4е и ни да станем красиви.

 

 

Да неговорим за "приоритетите"които до преди 2 години изобщо не съществуваха в китната ни родина но сега изка4ат не само от вси4ки медии ами няма Бг. които след всяка трета дума да не каже приоритетите завсеки слу4аи така.Дори и баи Иван тракториста от село и тои се оказа 4е имал приоритети?!

priority-/англ./предимство,важност.

 

Такава съдба има и думата груув от англ.Groove която до скоро можеше да се асоциира само със грух-грух. :P

 

 

 

 

Думата има три зна4ения на англииски:

 

1- за ритми4ен шаблон използван при барабаните в определен муз.стил американците казват "..о свириш суинг ще ти дам някои нов груув утре или ...латино ок щ'и свиря латино- груув."В Бг. казваме биитове.. или нещо от сорта.

 

 

2-буквално groove 4уство за ритъм,да разбираш ритъма които използваш които да по4не да работи и да произведе съответното ритми4ния характер на пиесата която сивриш било тя рокаджииска,джаз или латино.

 

Наи-4есто това се слу4ва при барабанистите кои се у4ат да свирят джаз свирят си синкопирания ритъм на раид-а но него разбират и няма как примерно да правят импровизация. И даскала им казва".. ами нямаш груув свириш като метроном вар'и слушаи музика и пак ела...."

 

 

3-зна4ение е:интерпретация и синкопиране на бинарен ритъм в соул музиката от ритми4ната секция.

 

 

:violin: На джазмен4етата това име наи-силната думи4ка да обидят метъл4етата " ник'ви барабанисти неса нямат груув.. " ;) защото както знаем при металягите груув-а нестои на първо място а.. пове4е екстремния звук.

 

:P:);)

 

 

* тука пускам и един текст на англииски със зна4ение на думата груув да не кажат някои хора 4е пak e пълно с грешки или 4е си измислям.

 

Groove (music term)

 

 

In popular music groove, used in the SENSE OF RHYTHM, is a term for metre and its embellishment by a rhythm section. Richard Middleton (1999) describes, "the concept of groove - a term now theorized by analysts but long familiar in musicians' own usage - marks an understanding of rhythmic patterning that underlies its role in producing the characteristic rhythmic 'feel' of a piece, a feel created by a repeating framework within which variation can then take place."

 

Beyond this generality, the "groove" interpretation technique is widely attributed to James Brown's drummers Clyde Stubblefield and Jabo Starks, traditional Jamaican Reggae and African music, and consists of an interpretation and a syncopation of a binary rhythm in soul music by the rhythm section, eventhough it has reached many other genres. This particular technique is very well explained and documented in a video from Mike Clark (drums) and Paul Jackson (bass).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сао не разбрах кой казал че в метъла нема груув :) щото ако го е казал не е съвсем прав:D

 

груув е чуждица точно колкото и бийт освен това

 

иначе това е да свириш на място спрямо музиката колкото и общо да звучи това, обикновено се усеща не кога има, а кога НЯМА груув... :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве най-простото обяснение за груув е - това, което различава свиренето на компютър от свиренето на човек :):D . А само не мога да разбера как вие от НБУто (както казахте по-горе) всичките не харесвате Майк Портной??! Ще бъде хубаво ако някой от нас някога допринесе толкова за свиренето на барабани. И това, че музиката, която той свири не предразполага толкова към груув въобще не значи, че той няма.

 

На джазмен4етата това име наи-силната думи4ка да обидят метъл4етата " ник'ви барабанисти неса нямат груув.. "  защото както знаем при металягите груув-а нестои на първо място а.. пове4е екстремния звук.

Не мисля, че има такива "джазменчета", защото за да свириш джаз трбва да имаш мозък, а ако имаш мозък никога няма да кажеш подобна глупост. Най-малкото, защото повечето метъл барабанисти, който знаете свирят повече джаз от колкото си мислите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не бе един от най-големите Портной маниаци, които познавам скоро ще завърши НБУ ;) А това че не ни кефи Портной...не значи, че нещо не му е наред :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не бе един от най-големите Портной маниаци, които познавам скоро ще завърши НБУ ;) А това че не ни кефи Портной...не значи, че нещо не му е наред :lol:

Ми звучи странно всички да не харесвате Портной (освен 1), за тва ;)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено

 

мартинчо дет преподава в НБУ и има 1309840392487634 хиидипломи от бъркли си говореше за груув, брейкс, стикс, 16th notes и други

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думата има три зна4ения на англииски:

 

1- за ритми4ен шаблон използван при барабаните в определен муз.стил американците казват "..о свириш суинг ще ти дам някои нов груув утре или ...латино ок щ'и свиря латино- груув."В Бг. казваме биитове.. или нещо от сорта.

 

 

 

 

3-зна4ение е:интерпретация и синкопиране на бинарен ритъм в соул музиката от ритми4ната секция.

 

 

:violin: На джазмен4етата това име наи-силната думи4ка да обидят метъл4етата " ник'ви барабанисти неса нямат груув.. " ;) защото както знаем при металягите груув-а нестои на първо място а.. пове4е екстремния звук.

Пич с това изказване изби рибата, раците и едно морско конче... значи "груув" било това чуждо понятие,дето ние си го знаем като простичкото българско "бийт" :lol: евала открихме топлата вода ;)

 

Също и третото значение не го схванах понеже не можех да си обясня как се интерпретира "бинарен" ритъм, не знам тук има колеги теоретици с подготовка може те да дадат определение ама аз за бинарен ритъм за първи път чувам...

 

Това за джазменчетата пък е черешката на тортата нямам коментар направо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че груув и бийт са две различни неща. Груува е това, което прави един бийт да звучи готино :lol:. То е нещо, което се усеща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
естествено

 

мартинчо дет преподава в НБУ и има 1309840392487634 хиидипломи от бъркли си говореше за груув, брейкс, стикс, 16th notes и други

Аз ако съм модератор няма да те пускам в този форум,защото такива злобари нямат работа тук.Ако говориш за Мартин,който е наш съфорумец и мой приятел,има още много да го гониш,като свирене и професионални успехи.Това че е завършил бъркли,не ти дава право да злобееш,защото той е работил с такива големи музиканти,че ти само може да си мечтаеш да постигнеш това кето той е постигнал

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.