Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с настройките на кубето и ефекта


JusFly

Recommended Posts

Здравейте.Имам няколко въпроса като съвсем начинаещ китарист.Значи китарата ми е много евтина от тия дето се продават в комплект с малко 15ватово кубе и двете са washburn.Купих си и ефект digitech distortion factory df7,та въпроса ми е следния не мога да направя настройките така че да се чува що годе читав distortion звукът винаги е блуткав  не зная как по друг начин да се изразя но мисля че тая дума го определя най добре.Когато освен от педала усиля до край и gain-a от кубето distortion-a става плътен и хубав но пък страшно много шуми  и става една пълна какафония.Дали проблема идва само от евтината ми техника или до голяма степен и от моята невежест защото наистина идея си нямам ако някой може да ми помогне да си настроя кубенцето и ефекта по оптималния за силите им начин ще бъда много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой на живо е най-добре. Никой не можеш да ти каже "наслука" как ще зеучи най-добре. Нямаш ли някой познат-разбирател да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намали геина на дистьра до кьм 12-1 часа максимум волюма и тои макс на 12 високите до кьм 2 ниските на 1 средните на около 9 часа може и по малко това е за дистьра а за кубето правиш всички потенциометри на еквилаизера на 12 часа и по твой вкус ги моделираш но недеи пак да прекаляваш

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега настроих всичко както ми каза,но почти нямаше дисторшън затова усилих гейна на педала до дупка,но само това промених и се чува сравнително по добре от преди Не е това което искам,но не мога да очаквам чудеса от това с което разполагам това ми е пределно ясно.Благодарско.Но искам да попитам и още нещо имам два изхода на педала към кубето не към китарата out 1 amp i out 2 mixer предполагам че трябва кабела да е в изход 1,но струва ми се че в 2 се чува по добре и за какво е изобщо този изход 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам че кубето ти е на кллин канала забравих да ти кажа да не смесваш камиончето с драив канала на кубето иначе се получава много грозно звучене аз самият се зарибих преди около година и половина по китарата и в началото сьщо правих тая грешка да давам геина на макс понеже исках китарата ми да прави джиги-джиги да ти кажа щом си сьвсем начинаещ ползваи за сега само драива на кубето и от мен един сьвет когато заучаваш нькои рифове дрьнкаи си ги пьрво само на чиста китара и след като почне да ти звучи добре даваи по малко драив ти самият ще усетиш до колко и експерементираи с еквалаизера тои прави китарата да звучи тежко а не когато геина е на макс

тук някьде из форума имаше една много хубава статия мисля че беше на ЕВТИМ за това колко геин да слагаме и заиграването с еквалаизера

а за вьпроса /out 2 mixer /и аз самият не сьм наясно нека нькои които разбира повече да ти обясни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето я самата статия прочети я няколко пьти внимателно и ще си обясниш доста неща http://forum.muzikant.org/topic/64542-aeenoidhoeui-e-iaaouenee-caoe-ca-iaeiaaaue/?mode=linear

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно контролите на всички китарни джаджи е най-добре да са в границите 20-30% до 70-80%. Такива простотии като бас, високи и гейн на МАХ и средите на MIN е най-голямата глупост, която може да се сътвори. Link.

 

С ефтино цифрово дисторшън педалче и ефтин "усилвател" с 8" смешен говорител забрави да изкараш читав джъ-джъг звук, дори ако свириш добре (защото се искат и пръсти). А може и китарата да те лимитира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не го отчаиваи човека сьвсем ако е мераклия след време ще започне да си купува все по скьпи и качествени неща

но е важно да знае основни принципи защото без тях и апаратура за милиони да имаш пак нищо няма да направиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под 8 става въпрос за инча говорителчето е дори не 8 а 6 и предполагам че наистина не става,но просто исках да опитам оптималния варянт а и все пак трябва все някога да се науча да си настроя комбото,а колкото до пръстите моите още никакви ги няма въпреки че ги троша вече три години като последната само с електрическата от както си я купих не поглеждам акустичната,и от 1 месец имам и ефекта и затва не се оправям въобще с него.Благодаря за отделеното време и за съветите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това, което съм забелязал за усилвателите, с които съм свирил, е че производителите са нагласили еквалайзерите да звучат относително оптимално, когато са на 12 часа. Оттам нататък лично аз правя минимални корекции в зависимост от китарата, нуждите, помещението и останалото озвучаване (при вариантите със и без озвучаване на усилвателя с микрофон, който отива в централното усилване). Поне при повечето ампове за мен това е решението. Има, разбира се, разни изключения, където е доста играчка да се нагоди правилно еквалайзера, и е много вероятно да греша за това с производителите, но като цяло досега този подход ми върши работа, като за моя вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече китарата ти прави джът джът, толкова по-трудно ще се научиш да свириш стегнато и чисто. Навремето правих тая грешка и сега съжалявам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.