Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да изключа динамичната клавиатура на Motif 8


Doctor Van Dark

Recommended Posts

Тва чудовище от доста, според мен, безполезни функции не ми подсказва как да му изключа динамичната клавиатура за някои бленди ( стринговете, например ).  <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в Edit Osc -> Amp -> Vel Sens -> Level +63 примерно , така ще имаш максимална сила на удар (= липса на динамична клавиатура)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машина си!  :hooray: Само дето на моя клавир EG Level +63 не вадеше никакъв звук, но като го направих на -6 и работите станаха. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, виждам, че животното ти се подчинява. Хванал си му цаката. Можеш ли да ми кажеш как да създам напълно нов Performance.

 Влизам в Perform, избирам си някой по-опростен, Edit, Delete-вам избраните бленди от [F3] Voice и с Add Int си въвеждам новите. 

Да, обаче настройките за старите бленди продължават да отговарят и за новите ( пр. портаменто, арпежио и пр.). А това омазва картинката.

Има ли нещо като Default за новият Perform.. или как става.. не ми е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко Performances станаха супер! 

Днес, обаче реших да работя по песен на Deep Purple.

Инициализирах си един стар Пърформънс и въведох една китарна бленда от USER менюто, която преди това си играх да настройвам с Reverb, Chorus и др. украшения. Когато я Add-нах към новия Пърформанс, всичките й украшения липсваха. :( 

В режим Voice са си сейфани, но къде отидоха когато използвах блендата в Пърформанса? :(

Можеш ли пак да ми помогнеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма лесно спасение по принцип. В performance не се прехвърлят ефектите , само генераторите. Съответно най-близкото до решение е да си добавиш ефекти на пърформънса както са във войс-а .. Просто Мотиф-а няма достатъчно ефект процесори да приеме 4х Voice-a с техните си отделни ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.