Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom606 и 707


iashor

Recommended Posts

моля да сподели.

 

Слушах вчера един 707 у едно магазинче и да си призная...нищо не разбрах от цялата рабута...бая време си требе...

 

а па в магазина не мога да прекарам 2 дни нито да кажа я ми го дайте да го пробвам една седмица...нали разбирате..

 

та ако някой има цялостни впечатления моля да сподели :guitar:

 

Благомерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах 606. Имам преки впечатления от 707(1st edition).

Питай какво те интересува, ще се радвам да помогна :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми глей са....пред себе си имам дилемата:

дали да си купа няколко камиончета,

или да си купа процесор уж за по-евтино..

 

та..

 

ако си купуйвам камиончета (не наведнъж естествено и ако имам пари:godbless:)ще бъдат:

 

1.delay+reverb

2.chorus

3.flanger

4.некъв овърдрайв

5.уауа разбира се

 

 

сичко тва ако имам кинти, но го искам де:)

 

та ако с един такъв процесор мога да си спестя вси4ко тва при горе долу същото качество...нали

 

 

за тва стаа дума

 

той може ли да свърши рабутата на тия неща, които изброих?

 

мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при горе долу същото качество...нали

Ей това е основното забулждение.

Не, нема да е горе долу същото качество, ако са отделни педали аналогови свестни, качеството ще е много по-добро! От Зуума пък със сигурност - лично мнение. Отделен е въпроса, че ако ти харесва как звучи - значи всичко е наред и действай смело :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, Сънчу е прав, че разликата е голяма. Но наистина зависи какъв звук гониш и къде се целиш... :think: Аналоговият звук има много предимства, но дигиталният също... За справка прочети за АМТ електроникс - намерили са идеалното разрешение. Налбантов може да ти разясни, все пак той единствен притежава прототип

 

Btw аз съм си с Zoom 3000 (както неведнъж съм споменавал) и съм доволен. Пак да си кажа: важно е какво очакваш от един ефект, за какво ти е нужен, а как да го използваш се научаваш с времето.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, Сънчу е прав, че разликата е голяма. Но наистина зависи какъв звук гониш и къде се целиш... :think: Аналоговият звук има много предимства, но дигиталният също... За справка прочети за АМТ електроникс - намерили са идеалното разрешение. Налбантов може да ти разясни, все пак той единствен притежава прототип

Btw аз съм си с Zoom 3000 (както неведнъж съм споменавал) и съм доволен. Пак да си кажа: важно е какво очакваш от един ефект, за какво ти е нужен, а как да го използваш се научаваш с времето.

Успех!

Мене, ако питаш (ма то кой ли ме и пита ама да си кажа де :godbless: ).

Дигиталния звук нема никви предимства, ама никакви. Предимства има дигиталната репрезентация на звука на компа, свързани с лесната нелинейна работа с него (кът/копи/пейст) прилагане на ефекти, смесване и т.н.

Предимствата на процесорите са възможностите за експерименти с много различни типове ефекти и комбинациите между тях, те представляват основно А/Д и Д/А конвертори и посредата чип със софтуера на ефектите.

Ама кат звук "аналога" си е "аналог"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за мненията, а тия ефекти дето съм ги описал, може ,ли да ги замести?

 

и

 

зум 3000 къде го има тва чудо и колкко кинти е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Zoom 707 съм го пробвал и честно казано е малко (доста :) ) шумен, което го прави малко непрактичен за записи с PC. Но от постове ти не разбрах (пък и не само аз май) за репетиций ли ти трябва или за записи? Ако е за записи АНАЛОГ 100% ! (или пък В-Амп). Каква музика ще свириш?

 

Ама кат звук "аналога" си е "аналог"....
:godbless::headbang:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:killyou: Здрасти!

 

Зна4и основно ме интересува дали може да замести изброените неща!

 

Досега немога да откроя ясно становище по този въпрос.

 

Относно сравнението на качеството, категорично виждам в чия полза клонят везните:)

 

А по принцип не виждам смисъл човек да дава пари за нещо дето ще го използва само в къщи - ш си мисли и джитка некви неща, пшък после ако опре до сцена и студио да се чуди кво да праи...

 

Така че ще имам предвид мнението ти относно импотентността на процесорите във последно описаният енвайрмент!

 

малиии колко съм академичен...нещо спрях кафето деейба!

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за мненията, а тия ефекти дето съм ги описал, може ,ли да ги замести?

 

и

 

зум 3000 къде го има тва чудо и колкко кинти е?

Всъщност не знам, аз го взех от приятел

 

По темата: ако наистина си вземеш качествени камиончета, ще спечелиш!

От друга страна, ако нямаш някакви високи цели, а ефектите(ефектът) са за лична употреба у дома, за някое демо записче или за концертче в клуб, 707 е доста добро и евтино решение. Някакси не си струва да дадеш една сериозна сума, след като послее възможно да се окаже, че си могъл да похарчиш по-малко, без да броиш стотинките в даден момент! :godbless:

 

Аз също гласувам за аналоговите ефекти (естествено). Но си помисли в какво се целиш и колко си готов да отделиш в този момент. Успех с избора и въобще!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гусин Вай!

 

Мерси чове4е! мноу си прав!

 

за тва си мисля, ако настаро бос камиончетата(примерно) по принципа за около 50-70 кинта..то би излязло същото като пари, или греша?

 

707 го дават за 250лв.

 

А във връзка з камиончетата кво мислиш за Дан Електро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А във връзка з камиончетата кво мислиш за Дан Електро?

Пак не питат мен ама да си кажа ;)

Не са лоши никак, дилейа и коруса им особено и имаше и един готин фейзър(никога не мога да ги запомня с тези техните псевдоними) - просто ги пробвай мен...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не снуши? Секи с мнение по въпроса требе се чувства попитан ;)

 

Бе гледах го тва на дан електро дето комбинира дилей и реверб, ма стува 190 кинта ако не се лъжа, па нещо не ме впечатли особено...

може би си требе разцукване.

 

ина4е ми показах некъв овърдрайв, спечелил наградата на списанието гитарплейър и струва само 69 лева!

Него още не съм го пробвал но и тва ш стане.

 

Иначе дан електро доколкото разбрах от магъзинера(дане се обиди дано симпатягата;)) маде ин чайна....дали има значка..

 

а за уа дънлоп и край бейбито не съм ги виждал в тия магъзини дет сум минавал...де ги има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.