Jump to content
Българският форум за музиканти

Странни акорди


Putniq Bega4

Recommended Posts

Както казах няколко дена по-рано тая тема не требе умре.. така 4е поствам още няколко акорда:

1|-8----|

2|-7----|

3|-8----|

4|-7----|

5|-х----|

6|-7----|

 

1|-13----|заменимо с 12то

2|-10----|

3|-9----|

4|-11----|

5|-0----|

6|-х----|

 

1|-7----|

2|-7----|

3|-8----|

4|-11----|

5|-9-----|

6|-7----|

 

тия засега..

хора,не оставяйте тази тема да замира.хубава и полезна е,а и спестява ровнето из книги с акорди - тук хората постват такива които са с доказано ка4ество!

ай със здраве! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

що не ги означаваш бе пич :):P

айде пак аз - ако греша поправяйте

първият е B7/9-

вторият е просто А ако е с Е на първа струна, или А13- ако е с Фа

третият е В7/9

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не ги означаваш бе пич  :)  :P 

айде пак аз - ако греша поправяйте

първият е B7/9-

вторият  е  просто А ако е с Е на първа струна, или А13- ако е с Фа 

третият  е В7/9

ама аз не знам как да ги озна4авам с имена :P и затуй ги пиша така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето основното

всеки акорд може да се означи по всеки от тоновете които съдържа. най-често обаче за улеснение се дава име по басовия тон. по принцип теорията казва, че няколко хармонично изсвирени ноти са акорд, ако могат да бъдат подредени по терци. е това не винаги важи, изпускат се степени за удобство или за по-интересно звучене. основното тризвучие е 1 3 5 степен. ако говорим за До - До Ми Сол. септимата е 7 - Си. ако е малка септима - Си бемол се означава 7. ако е с голяма - Си - се означава 7+ или maj7. алтерации по квинтовия тон -5+ или 5- (Сол диез или Сол бемол). алтерация на основен тон няма. ако акорда е До Ми Сол Ла се означава С6. ако е с умалена или увеличена терца - До Ми двоен бемол Сол или До Ми диез Сол се означава - Сsus2 и Сsus4. алтерации по септимовия тон също няма ( рядко се среща До Ми Сол Си двоен бемол и то с цел разрешаване и следване на мелодична линия при някое от обръщението на акорда - обичайното е До Ми Сол Ла). от тук нататък следват сложните интервали. доминантсепт акорда До Ми Сол Си бемол е основа. от него нагоре става така. ако има и Ре е До7/9. ако има Фа е До11 (включва всички степени до Фа - до ми сол сибемол ре фа). ако има Ла е До13(включва всички степени до Ла - до ми сол сибемол ре фа ла). ами това е основното. всичко останало е разновидност на тези но с алтерации по степените. ако има До Ми Сол Сибемол Фадиез се получава С7/11+. и така нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре един и от мен:

d-|-x--|

a-|-10-|

f-|-9--|

C-|-8--|

G-|-9--|

D-|-x--|

 

ЗВУК

Кръщавайте го както ви хареса. :P Той май си е доволно стандартен, но аз такива акорди нормално не ползвам (то си личи и от изсвирването), така че ако се повтаря сори. :D

 

аз го постнах този вече - Е7/9+

sry

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го постнах този вече - Е7/9+

няма проблем нека го има със звук :D

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-B 5-D 4-Gb 3-C#

баре на 12-то и 3-Е(14) 1-А(17)

5-A 4-E 3-B 2-F

този е малко труден 6-F 5-C 4-F 3-C 2-E 1-A

6-G 5-x 4-D# 3-A 2-D

5-D 4-A 3-B 2-E 1-A

6-G 5-B 4-D 3-A 2-B 1-E

не са кой знае какво, но ми харесват :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

В тази тема не е писано от много отдавна, но не виждам проблем да я възродя :hysterical:

Първо едно леко запитване към хората, които са по-навътре с теорията (значи почти всички...) - Този акорд...ами..изобщо що за акорд е това.Звучи ми странно познат, но ако не съм го чувал в някоя песен, значи или сам съм си го изнамерил или съм го сънувал.та става въпрос за ето това :

e|x

b|10

g|9

d|7

a|7

e|8

Предварително се извинявам, ако въпросът ми е по-глупав отколкото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин мой любим:

 

e|-0

b|-4

g|-4

d|-2

a|-4

e|-x

 

Доста е простоват в сравнение с някои от другите в тази тема, но ми звучи много приятно, особено изсвирен в арпеж.

А, да и мисля че е C#m7/9/9+

Не знам дали правилно съм го запсиал, но степените са това :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.