Jump to content
Българският форум за музиканти

MESA Rectifier 4x12 cab - Професионална смяна на толекс!


Recommended Posts

В настоящата тема ще постна малко снимки "преди / сега" на един стар 4х12 кабинет, на който исках да му се смени професионално толекса и ъглите.

 

Причината да пусна тази тема е, да се сравни с други аналогични мероприятия, поствани в близкото минало от други съфорумци.

 

Държа да почертая, че МЕСА кабинетите са най-трудни за re-wrap, понеже толекса е много особен, а ъглите са от естествена кожа (!!) и изобщо не са формовани в ъгъл, а са изрязани малки тригълници, с които вие трябва да се оправяте после :)

 

Много държах всичко да стане професионално, и за тази цел поръчах оригиналния "МЕСА" толекс, оригинални кожени ъгли и пинове за тях директно от фабриката на МЕСА! Не се заблуждавайте, че са ми излезли много скъпо - на практика ми излезе по-евтино, отколкото ако бях поръчал от някой друг сайт. Номера е, да им се примолиш и да ги навиеш да ти пратят :) Меса ъгли (от естествена кожа) няма НИКЪДЕ, освен от фабриката. Не проверявайте, месеци наред съм търсил и проверявал ;) ...

 

И тъй - кабинета изглеждаше така в началото, преди смяната на толекса - тотално надран и с накъсани ъгли ...

 

before03r.jpg

before02n.jpg

before01e.jpg

 

 

Поръчаните части и толекс изглеждаха така:

 

after15.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като видя снимките, Michael Taylor от MESA Boogie ми написа:

 

"Wow! Nice job- definitely one of the best customer re-wraps I have seen. That is NOT an easy task!

 

Congratulations."

 

Още веднъж - огромно благодаря на @Rado54 !!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и на мен се отвари нещо подобно искам да попитам :

- какво лепило си ползвал;

- колко време можеш да работиш преди да се втвърди;

- на един път ли сте го лепили или на няколко паса;

А кабинета е префектен !!!

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзивите! Резултата наистина е адски добър и съм напълно удовлетворен.

 

Но искам да напомня - не съм аз, който е правил re-wrap-a.

 

По всички технически въпроси се обръщайте към колегата от форума @Rado54 - той ми го направи.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! Прекрасна работа!

Един въпрос - кое е особенното на толекса?

 

П.П. Възхищавам се от начина по който се отнасяш към апаратура и инструменти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами особеното му е, че е много тънък. Във фабриката го лепят със много тънък слой лепило.

 

Когато се лепи с магазинско конвенционално лепило, и понеже толекса не е много дебел - рисковете от подутини се увеличават в пъти. От майстора разбрах, че "Маршал"-ските толекси се работят в пъти по-лесно. Аз нищо не мога да кажа, понеже нищо не разбирам от това :)

 

Както се отнасяш към инструментите си - така и те се отнасят с теб :)))

Благодаря за отзивите!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, поздравления за инициативата и за качественото изпълнение! Като меса-юзър е полезно да знам какво ме чака ако се накъса т.нар. толекс ( дори не знаех че така се казва досега). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше запитване за лепилото - ползвам на Хенкел лепило за кожа.

Искам да предпазя някой, който иска да се пробва да внимава с лепилото, кожата се раздува от него .За българска кожа не гарантирам че ще стане, не съм работил с такава и мисля че самото лепило я разяжда.Аз работя по принцип със маршалска оригинална и със нея няма проблем. Лепилото трябва да се остава да съхне 10 тина мин и тогава се опъва и притиска добре. И на открито или добре вентилирано помещение-може да се надишате и дрогирате!

Лепя го на веднъж-иначе ще отиде една седмица:)

 

 

И БЛАГОДАРЯ ЗА ХУБАВИТЕ ОТЗИВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.