Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss gt-8 vs. Line6 Pod HD400


Kris_ESP_M2

Recommended Posts

Здравейте колеги. Поразтърсих се из нета и в търсачката тук но нещо не мога да направя сравнението със накъсана информация и клипчета в Ютюб, затова бихте ли ми помогнали, някой ако е ползвал или има повече впечатления, кой е по-добрият процесор (и ест за какви цели, предполагам ще го има този фактор). Ако кажем, че са на 1 цена кой си заслужава повече, какво повече има от другия или кое може единият а другият не ии това е общо взето. Благодаря! :):godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :) Поразгледах и проимах някаква основа, но пък за съжаление линковете които са натежали за взимане на решение в темата вече ги няма. Продължава ровенето и който има идеи и познания да споделя, благодаря за което :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По една случайност това са точно двата процесора, които притежавам.

Всякакви мнения и сравнения можеш да намериш в нета. Това, което мога да добавя от себе си са фактите: на живо и репетиции свиря с GT-8, а HD400 ми е саунд картата за демо записи. Причината е основно в много по-гъвкавия суичинг на Boss-a. Амп симулациите на Line 6 общо взето са с класа над тези на Boss, но пък аз съм успял да си намеря моя си звук и на GT-8-ицата. При ефектите е обратното - Boss според мен е класа над Line 6. HD-то е и супер як USB аудио интерфейс, GT-8 въобще няма тази функционалност.

Обобщено по ключовите критерии (печелившият вариант според мен е):

- амп симулации: HD

- ефекти: GT-8

- switching: GT-8

- аудио интефейс: HD

- обща полезност: HD, тъй като е и саунд карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такова инфо ми трябваше :) Благодаря много. Лайн 6 ще да е в такъв случай, тъй като ще ми трябва и за домашни записи, но няма да ме гложди дали не съм се минал с качеството на звука, което ще получа (вместо примерно боса с отделна звукова карта). :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Мисля, че HD400 поддържа импулси, което според мен е огромен плюс пред Boss, които дори в последните си модели нямат такава поддръжка и освен това карат с някаква COSM-ата технология от 1987-ма... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.