Jump to content
Българският форум за музиканти

Струва ли си PSR 9000


dioness

Recommended Posts

Привет, колеги, почти всичко изчетох тук, и от седмица се триумя, отварят се офертички, а нямам клавир, преди свирех с Техникси разни, от 7-8 години не съм свирил, та реших да набутам крехкия семеен бюджет с около 1000-1200лв, и да се огледам за нещо. Бачкал съм и в банда ,и one-man show , и сега пак ще съм сам, въртя и миди-файлове...абе фифти-фифти репетроар, та преди време, по чужбините, се бях възхитил на Ямаха PSR 9000, пича беше с певица, и много добре звучаха, но тогава самия вокалист на свирката ми направи много приятно впечатление. Та се чудя - дали нещо РА сериите, или такава Ямаха, под хиляда лева ми я предлагат? Пък има доста възможности, мамицата й, но е старо парче.. А тия, новите пушки ме плашат със софуерни проблеми, некачествено изпълнение, китайски, италиански..Иначе ...звучат, вършат работа, ама......Някакви мнения? Всеки съвет е добре дошъл! Благодаря, пичове, и много парса по празниците !!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абсолютно подкрепям!По-добрата алтернатива е PSR-3000,намират се в немския ибей за по 550-650 евро,за тази година съм купил три - една за мен и две за колеги.Друг вариант около тази цена е и PSR-S900.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги, очаквах...такива майни -. "...ти луд ли си, тая дърта фафла, стар саунд, стара електроника, смешен софт, виж ние тука с какво бачкаме.." .и т.н.. обаче ето, че опита и компетенцията си казаха думата! Soundcraft, майна, ако не сколасам с 9000, ще ти драсна да видим нещо от и-бея, евентуално с доставка, и т.н...какво ще струва. И да съм нахален, да пробутам още един въпрос - имам и един стар вокалист Digitech VR серията, обаче не винаги захпва със зададените параметри, или обикновено сам си сменя канала, или просто нищо не прави. Но когато бачка, си е добре, има ли някакъв начин да му ъпдейтна софуера, или поне да го вкарам наново?...Рових в чичо Гугльо, четох, че някакво сервизно меню трябва да се извиква, с комбинация от бутони, и да разгледам там, обаче...Още веднъж, благодаря, момчета, за чудесната новина, щом барна паричките, я взимам 9000, само дето с моя бавен нет, не можах да разбера трябва ли да има хард, колко е фабричната памет вътре, въобще facrtory spec, дето отворих - само едни реклами с кандърми и дълги обяснения....но само да е в ред, с другото все ще се оправя. Тръпка и бакшиши, колеги !! :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това намерих в един сайт.

 

Keyboard 61 Keys(C1-C6)with touch response(initial/after) Display Backlit LCD(240x320dots)with contrast Realtime Controllers Pitch Bend Wheel, Modulation Wheel Polyphony 126 notes max Voices 331 Original Voices + 480 XG Voices + 14 Drum Kits + 2 SFX Kits, 32 MB Wave ROM Accompaniment Accompaniment Styles:

125 Preset Styles + max 120 Flash Memory Styles

(85 factory-set styles)

+Disk Direct Play

(3 Intro, 4 Main, 4 Fill-in, 1 Break, 3 Ending)

Auto Accompaniment:

Single Finger/Multi Finger/Fingered

Fingered Pro/On Base/On Base Pro/Full Keyboard

15 sections x 8 Parts Sync Start, Sync Stop Music Database 616 Song Setups max(fully programmable) One Touch Settings 4 per style(fully programmable) Effects Reverb(29 preset + 3 user), Chorus(25 preset + 3 user),

DSP for Styles(164 types), 4 x DSP for voices(164 preset + 10 user),

DSP for Mic(84 preset + 10 user),

5-band Master EQ(2 preset + 2 user),

2 - band EQ for 29 parts, Harmony(17 types) Vocal Harmony 49 preset + 10 user

Vocoder mode, Chordal mode, Chromatic mode. Detune mode, Gender Control, Pitch Correction, Pitch to Note Sampling Memory: 1 MB standard, expandable to 65 MB max.

(max consecutive length: 380 sec)(12 min. 52 sec.)

Sampling rate; 16 bit 44.1 kHz(mono)

Supported formats; WAV,AIFF Multi Pads 60 banks x 4 switches(fully customisable) Song Record Quick Record, Multi - Track Record

(16 tracks, approx 38,000 notes max) Song Play Disk Direct Playback, Ultra Quick Start function,

Lyric Display, REW, FF, PAUSE. Registration Memory 64 banks x 8 switches, Freeze function Language Display English, French, German, Spanish, Italian Disk 3.5" FDD(2 DD/2 HD), supports SMF(format 1 and 0), XG, XF, DOC, Yamaha Style File format, and GM Amplifier 56 W(28 W x 2) Speakers 13 cm x 2 with Base Ports + 3 cm x 2 Dimensions 1114 x 464.9 x 182.5 mm(43.9" x 18.3" x 7.2") Weight 22.5 Kg(50 lbs)not including music stand Included Accessories Floppy Disk, AC Power Cord, Owners Manual, Update & factory reset Disks Optional Accessories Foot Switch(FC - 5), Foot Controller(FC 7),

MIDI Foot Controller(MFC 10), Headphones(HPE-150/160),

Keyboard Stand(L-7), Internal Hard Disk,

SIMM Modules(4,8,16,32 MB x 2) New Features on the V2 Step Recording & Event Edit for Song, Style, Multi Pad

Full Parameter Edit & Realtime Recording for Style

Chord Step Recording & Edit functions for Song

Edit Functions for Sampling

3 Polyphony Vocal Harmony

Control of 9 Footages Organ Flut with new tone generation system + new sampled waves

Song file rename function for GM songs and PSR8000 User Songs

 

Аз като цяло си предпочитам моя модел, пред този. Защото като цяло това, с което 9000 превъзхожда 3000, е семплера. Но ако си доволен от саунд модула на Ямахата, тогава тази функция ти става леко непотребна. Аз примерно съм доволен от модула на Ямаха, но повече си харесвам външния модул на Кетрон, който имам и след няколко месеца ще пренастройвам целия саунд. Но вкусове - различни и повечето хора, които бачкат с ПСР, са напълно удовлетворени от звука му.

Като плюс в ползва на 3000, ще посоча, че менажирането на всякакъв тип файлове става по-лесно, тъй като клавира се свързва със стандартен USB кабел. Също така разполага и с USB вход за флашка (без ограничение в размера - 1, 4, 8 GB - няма значение), както и със SmartMedia слот за такъв тип карта. Недостатъкът е, че този тип карта е почти невъзможно да се намери, защото от няколко години ги няма по магазините. Като го купихме преди няколко месеца, имахме късмета човека да ни го даде със 128 МБ карта (това е възможно най-големия размер) и входа за флашка си остана чисто като алтернатива.

При ПСР-9000 връзката с компютър се осъществява чрез пинов кабел, а не USB и не знам дали предлага същата практичност както ПСР-3000. Също така пишат, че може да се интегрира хард диск, но не се споменава поддържаните типове и размери.

 

Мерси за пожеланията! Да ти се връща! :D

Редактирано от Мартин87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Марто, великолепно! А колкото до харда за 9000, ми се върти в главата нещо като HD - max.8 gb SCSI , а за саунда на Ямаха, въобще имам впечатления само от свирките на колеги, никога не съм имал Ямаха, с изключение на първата - PSR 6100, от 1987г, - бяхме първото дуо в окръга тогава....ехх.....живеех от парсата само...Помня, продадох си 3 годишната Лада 1500, за да я купя. За него време, беше върха! ...А секънд хенд PSR 3000 колко върви, намира ли се? По - интересен, и необходим ми е вокалиста, отколкото семплера. Т.е., ако трябва да избирам между семплер и вокалист - трябва ми второто. Иначе, разбира се ,че семплера си е прекрасен! И поздравления за Кетрона, в Маастрихт, преди няколко години, гледах презентация на AUDIA...е...нямам думи...Още веднъж благодаря, и ...същите пожелания, под индиго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Страхувам се,че това е единствения начин да се опиташ да оправиш проблема с вокалиста.

 

"To initialize VOCALIST VR to its state when it left the factory, press BASS ,HIGHER ,BYPASS

at the same time. The LCD Display will prompt you if you would like to “Confirm Reset”.

To follow through with the initialization press STORE . The LCD Display will confirm by stating “Factory Restore”.

Initialization will overwrite any custom presets you may have created!"

 

Дано нямаш нужда от превод.

 

^^Кетронът си е сила,спор няма,но и цената е важна...В USB входа можеш да нахакаш и външен хард ако искаш.Ако пък имаш адаптер за безжична връзка ,можеш да си сваляш файлове директно от мрежата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Марто, великолепно! А колкото до харда за 9000, ми се върти в главата нещо като HD - max.8 gb SCSI , а за саунда на Ямаха, въобще имам впечатления само от свирките на колеги, никога не съм имал Ямаха, с изключение на първата - PSR 6100, от 1987г, - бяхме първото дуо в окръга тогава....ехх.....живеех от парсата само...Помня, продадох си 3 годишната Лада 1500, за да я купя. За него време, беше върха! ...А секънд хенд PSR 3000 колко върви, намира ли се? По - интересен, и необходим ми е вокалиста, отколкото семплера. Т.е., ако трябва да избирам между семплер и вокалист - трябва ми второто. Иначе, разбира се ,че семплера си е прекрасен! И поздравления за Кетрона, в Маастрихт, преди няколко години, гледах презентация на AUDIA...е...нямам думи...Още веднъж благодаря, и ...същите пожелания, под индиго!

Еее, ти си отдавна в играта... ние тогава сме се раждали... :D

Аз като търсих PSR-3000, намерих една единствена обява от БГ. Всичко останало е от чужбина. А цената зависи от това кой колко има и съответно на другия колко му трябват паричките. Ние нямахме много, защото купувахме и други неща, и се споразумяхме с човека за 1000 лева.

Щом семплера не те вълнува особено, тогава се насочвай към по-новото, не само защото е по-ново, ами и разликата в килограмите като гледам е двойна. PSR-9000 го пишат, че е 22 кг., а моят е 11. Това като тръгнеш да го носиш всеки ден, си е от значение.

...

 

^^Кетронът си е сила,спор няма,но и цената е важна...В USB входа можеш да нахакаш и външен хард ако искаш.Ако пък имаш адаптер за безжична връзка ,можеш да си сваляш файлове директно от мрежата.

Относно модула ми на Кетрон. По принцип Кетрон е скъпа марка и държи цена. АУДИА-та например, е доста скъпа. Втора ръка са по 2500 евро и не всеки ден се намира. Другите модели също държат високи цени, но качеството на изработка далеч надминава Коргове, Роланди и т.н... Няма бъгове и тем подобни неща, с които всеки ден да си блъскаш главата... Но aз ползвам това http://www.ketron.com/itemdetails.asp?mod=SD2 Това е само модул, без дисплей и т.н.. Има МИДИ вход, изходи и volume плъзгач, без излишно оскъпяване. Гарантирам на всеки, че качеството далеч надминава цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, майна, Soundcraft, златни ти ръчички! За вокалиста! Стана, брато!!! Натиснах бутончетата, помисли малко - нали е смотан Хамериканец, - потвърдих, премигна два.-три пъти, и заспа! Та дори сякаш и дисплея светна по-контрастно. Страшен си, брато, благодаря ти !!! Да, нямам нужда от превод, оправям се с няколко езика, но се възхищавам на хора като теб, които заради другите, вместо другите, на въпреки - губят от времето си и нервите, за да им свършат работа, както в случая ти! ЗАщото, в интерес на истината, нямам тия нерви, особено с моята безжична флашка, със скорост 15к - да ровя и търся подобни неща! И не ми казвай, че "затова сме тук"...Не е точно така, не само за това, щото се иска още маааалко човещина! Продължавам да търся, благодарение на вас - като оправих вокалиста, може да се огледам за нещо по-евтино, но никога няма да забравя вашата помощ! Марто, благодаря и на теб, а относно това модулче, щото ме зариби, откъде мога да намеря, някой в Бг да продава? ................ Доходен уйкенд, момчета !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D ...не е задължително някой в БГ да продава,за да можеш да го получиш в БГ...Разгледай този сайт http://www.thomann.de/de/index.html Всички стоки с обща цена над 25 евро можеш да получиш точно на цената,която виждаш там чрез http://www.musicworld.bg/bg/home при следните условия :

 

 

1. Доставка на поръчки с място на получаване наш офис или нашите магазини, без ограничение в размерите и теглото им - Безплатна доставка

2. Доставка на поръчки със стандартни размери и тегло до 5 кг от куриер до всяко населено място - до адрес или до поискване от местен офис на куриерска служба: 10.00 лв /без ДДС/.

3. Доставка на артикули над 5 кг. брутно тегло до адрес или до поискване, се тарифира по актуалните тарифи на доставящата куриерска компания.

 

Ако нещо не е ясно - пиши ми лично съобщение ,ще наредим нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Марто, благодаря и на теб, а относно това модулче, щото ме зариби, откъде мога да намеря, някой в Бг да продава? ................ Доходен уйкенд, момчета !!!

Най-късно до утре вечерта ще мога да ти кажа дали човекът, който е нещо като дистрибутор за БГ го има в наличност. Аз моя го купих от него през януари миналата година. Тогава той имаше 2 в наличност и аз взех единия.

:D ...не е задължително някой в БГ да продава,за да можеш да го получиш в БГ...Разгледай този сайт http://www.thomann.de/de/index.html ...

Разбира се, че не е задължително, но чичо Томан го дава за 350 евро. Може да се уреди за по-малко. :D

Редактирано от Мартин87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не е тук мястото, но да попитам, защо не мога да пращам лични съобщения? Например искам да пиша на Марто ЛС, обаче..не съм се бил логнал, а пък съм си вътре...щом пиша тук....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите потребители не могат да пишат лични съобщения, преди да са направили 50 поста във форума. Идеята на форума е да е публично място, в което хората си помагат. Ако искаш да помогнеш със съвет на някого, напиши го така, че да го видят всички и така да се спестят бъдещи повторения на същия въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, шефе, разбирам политиката ви, но, имам право - не я приемам! Какво значи всички потребители да видят това, което искам да кажа на някого? На ЛС, например съм решил да споделя, или искам съвет, пък и каквото и да е с някого, което едва ли във всяка дума ще е свързано с форума, значи ли това, че всеки трябва да чете глупостите, които си пишем? Забърсал съм някоя булка, и да му дам телефона, няма ли да я натоварим, ако всеки се възползва!? Казваш, че за такива неща, има други видове контакти и щепсели, да, ама например нито скайп, нито телефон, освен тук. Пък и мисля че на теб няма да ти е приятно, всеки да чете това, което пишеш, не винаги можеш да си духовит и конкретен, за да не си поне смешен с поста си, или досаден. ...Пък и ме учуди малко това, в началото...щото чета тоя сайт от години, без регистрация, че първите ми няколко съобщения, трябвало да ги прегледа модератор!? Защо? Ако е заради граматически, стилистично или правописно коригиране - не мисля, щото виждам толкова постове, написани....да се чудиш какво иска да каже човека, ако е нещо, като предпазна мярка от спам, или ...знам ли какво, и за това не е...но както и да е, това го преглътнах, не, че имам тайни неща, просто не мисля че предпазните мерки, заради които сте направили тези ограничения, работят! Пък и трябва ли да намятам 50 поста глупости, за да имам елементарното право да пиша на някого~!!??..Останалото...не искам да го наричам никак. Ще кажеш - като не ти харесва....ама разбира се! Не се сърди, с най-добри чувства, но...се питам - защо го правите?????????????????? И се извинявам, не тук е мястото да обсъждаме форума, иначе е прекрасно място!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм модератор, а не администратор на сайта, затова сарказмът ти с обръщението "шефе" е излишен. Преглеждането на постовете беше въведено с конкретна цел, която е обсъждана надълго и нашироко, излишно е сега лично на теб да ти се обяснява. Целта беше постигната. Приемаш го и толкова. Форумът е направен за музиканти, които си говорят за музика и си помагат. Ако 50 мнения за музика ти се струват много, то значи не си за този форум. Има доста други форуми, в които да обсъждаш булки на лични съобщения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.