Jump to content
Българският форум за музиканти

Болки при свирене.


Slide

Recommended Posts

И аз имах подобен проблем преди две години. Почти на всяка песен ръката ме заболяваше. После се оказа, че проблемът ми е в постановката. Бях свикнал да държа перото по много странен начин, подобен на този на Джеймс Хетфилд, а самата ми ръка беше извъртяна както тази на Марти Фридман. Три години бях бичил така. После започнах да ходя на уроци и се научих да държа перото по стандартен начин, иначе щях да си ... майката на ръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, много китаристи, в желанието си да са куул мадафака хеви хардкор мьетъл, си смъкват дъската почти до коленете. Туй почти сигурно води до грешна постановка, а нужното изгърбване, за да свириш що годе нормално, при достатъчно повторения може да доведе и до някои проблеми, характерни за бабите, които цял живот са копали на нивата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги е за да си куул. Естествено трябва да сме зли метъли, но аз примерно си държа китарата малко по-ниско от нормалното по няколко причини:

1. Ръцете ми са малко по-дълги от нормалното за ръстта ми.

2. Два пъти съм си удрял сериозно дясната ръка, която при мен е на грифа и ако китарата ми е вдигната повече се сващам в лакътя и китката.

3. Освен китарист съм и вокал и много често ако озвучаването не е много яко се случва да имам микрофонии от китарата.

4. Каквото и да си говорим изглежда яко :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основното правило е да не се получават ъгли (чупки) в китките. Колкото по-изправени са ръцете ви, толкова по-малко напражение има във фасциите и сухожилията. От там и вероятността от възпаления и умора е по-малка.

Колегата 7thString е споменал постановка на инструмента довеждащa до подобни неестествени положения на китките.

 

 

Не винаги е за да си куул. Естествено трябва да сме зли метъли, но аз примерно си държа китарата малко по-ниско от нормалното по няколко причини:

1. Ръцете ми са малко по-дълги от нормалното за ръстта ми.

2. Два пъти съм си удрял сериозно дясната ръка, която при мен е на грифа и ако китарата ми е вдигната повече се сващам в лакътя и китката.

3. Освен китарист съм и вокал и много често ако озвучаването не е много яко се случва да имам микрофонии от китарата.

4. Каквото и да си говорим изглежда яко :dance:

 

Значи за да не те боли удряната ръка си трябва физиотерапия. А не че проблема е в по-високо вдигнатата китара.

Това колко са ти дълги ръцете няма никакво значение.

Микрофониите са в следствие на други причини, не височината на постановката.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек като си е готин,китарата и до ушите да я качи,пак ше е готин!Мене пък незнам защо не ме кефи китарата да е спусната до коленете...По-яко е да си я сложиш на нивото на кръста и да стоиш като дърво,обаче да ти е супер удобно и да свириш яки сола без да ти се схваща цялото тяло,отколкото да я сложиш на нивото на оназ работа и да си кривиш ръцете :greenball: Лично мнение,всеки си има различен вкус :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм те разбрал правилно,свириш като си опрял кутрето на тялото на китарата а с останалите пръсти дърпаш струните. Това създава допълнително напрежение и претоварване на китката и предмишницата.Оттам идват и болките може и някое възпаление да си докараш.

По принцип кой както си свикне така си кара,но пробвай да го избиеш тоя навик.

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен колана е точно така, че да ми я държи на нивото, на което е когато свиря седнал ;) По повод че някой път нещата, които свириш седнал, после са ти неудобни прав :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто започнах да свиря на акустична и свикнах до такава степен седнал, че когато си взех електрическа, ми беше неестествено да свиря прав с колан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.