Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да премахна...?


Recommended Posts

Значи интересуваме едно видео записано с дигитална камера, да не ми изглежда все едно е репортаж от вечерните новини, ами да си има вид на игрален филм. Какъв софтуер ще ми е необходим и как да се справя с този проблем? Аз си ползвам Sony Vegas 6 в него има разни филм ефекти и филтри но нещо не ме радват много. Бяха ми споменали за Adobe After Effects. Този софт. ще ми свършили работа?

Предварително ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Намали кадрите в секунда от 25 на 24.

Мерси много!

Само да попитам със Sony Vegas може ли да се намалят или трябва да търся друг софтуер?

Редактирано от RedDragon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал Vegas от много време насам, но съм сигурен съм, че може. Прочети упътването (Help файла).

 

Пробвай също и VirtualDub.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от видео-обработка, но с какво намаляването на кадрите от 25 на 24 ще спомогне да заприлича на филм??

Доколкото разбрах човекът пита как един документален запис направен с камера за 1000 лв. може да заприлича на нещо подобно на филм сниман с камера за $10 000. Мнението ми е - никак, но с прилагането на филтри и ефекти би могло да се постигне известен ефект. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това намаляване с 1 кадър прави картината да изглежда като на игрален филм. Т.е. репортажите изглеждат много "резки" спрямо това, за което ти говориш, ако мога така да го нарека. И този един кадър по-малко ги смекчава и ги прави по-"мазни" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това намаляване с 1 кадър прави картината да изглежда като на игрален филм. Т.е. репортажите изглеждат много "резки" спрямо това, за което ти говориш, ако мога така да го нарека. И този един кадър по-малко ги смекчава и ги прави по-"мазни" ;)

Сори за Офф-а: Много, ама наистиа много пъти съм се чудил, къде аджеба е разликата, а то било в 1 кадър ;) Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това намаляване с 1 кадър прави картината да изглежда като на игрален филм. Т.е. репортажите изглеждат много "резки" спрямо това, за което ти говориш, ако мога така да го нарека. И този един кадър по-малко ги смекчава и ги прави по-"мазни" :)

Точно така.

 

Аз винаги съм се чудел на БНТ и подобните дървени телевизии защо не ползват 24 кадъра в секунда когато си снимат безумно смешните видеоклипове.

Разликата е огромна и този един кадър по-малко много "отваря" видеото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това с кадрите всичко много хубаво, ама изобщо не е толкова просто. Репортажния вид на материала идва до голяма степен от контурите и от цветовите настройки при самия запис и това само със смяна кадрите и филтри във Вегас-а просто не може да стане.

Тряа да се преекспортне видеото с друг режим на припокриване на кадрите, освен това хистограмки там, едно, друго. Доста занимавка си е.

 

П.П. Много голяма част от нещата в БГ, снимани на 25 fps изглеждат доста по-добре от други, снимани на 24 fps.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.