Jump to content
Българският форум за музиканти

Барабани от Въглероден Фаибър?!


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Отдавна си мисля да попитам какво ви е мнението за синтети4ните барабани и дали те са бъдещето?

Ве4е има ме добър пример със пластиковите кожи които тотално замениха естествените /животински/кожи от миналото.Днес използването на естествени кожи зву4и малко като отживелица.

 

Ето какво 4етох насокоро:

 

 

СИНТЕТИ4НИ БАРАБАНИ НА МЕСЕЦА

 

Въглероден Фаибър

 

Питате се какво е това и как се използва?Отговорът ще ни дадът Пауъл Хеуит и Рокет Шелс.

-Въглероден Фаибър е композитен материал които се използва в текстилната промишленост наи-често под формата на нишки втакани в тъканта.Забележете оба4е 4е ако същия материал се смеси със епоксидна смола и съответно бъде опушена правилно дава в резултат висока устои4ивост.

В този си вид материала е познат при военните като и за косми4ески цели.

Материала има силни връзки което прави пластовете му много стабилни.

Това което ние си поставихме за зада4а бе да тестваме материала за приложимост при производството на нашите барабани.

 

Оказа се 4е Въглероден Фаибър e близък по характер до корпусите на нащите Maple control drums /8-ply Keller shell/ има нисък основен тон.

Звукът е малко згъстен,компресиран 4есто монотонен което липсва при кленовите барабани които са със по-остър звук.

Въглероден Фаибър смятаме 4е ще бъде подходящ за по-големите ни барабани.

Комплекта които тествахме преди 2 години зву4еше добре при касите.

При корпусите на том-томите и м.барабан липсва този звук в основата.

Пробвахме да използваме материала за изработка на корпусите на големите оркестрови барабани.

Оркестранта които тества нашия продукт отбеляза 4е ниските тонове зву4ат добре ,но високите нямат същия характер и висо4ина.

Няма разлика между двата модела по отношение на резонанс и отзву4аване.

Rimshot-a зву4и малко компресирано при модела с Въглероден Фаибър.

Cross-stick е иденти4ен със този на кленовия модел.

Удряни в центъра mf-ff дават добър звук.

Истина е 4е комплектите с Въглероден Фаибър-корпус са по-силни от кленовите които тествахме няколко години преди.

Като цяло добра 4уствителност и отговор във вси4ки степени на сила,иденти4ен с клена.

Моделът със Въглероден Фаибър е прятна изненада за нас.Тои е топъл като звук и многостранен това е пове4е от което сме о4аквали за синтети4ни барабани а и имат уникален вид.

Това е добра възможност за удобни барабани особенно като се има предвид тяхната издържливост.

 

-----------------------------------

Грег Геилорд

Робърт Боулър

сп.Drum!

 

 

Та въпросът е дърво или синтетика? :bravo::blink:;)

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е индивидуално. Някои ще предпочетат едното други другото, зависи какъв звук търсиш. Важен въпрос според мен е, колко ще са достъпни тези барабани, тоест ако са по-достъпни за обикновения човек е ясно, че ще се наложат по някакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то си пише в статията ако я беше прочел внимателно- НЕ, това не е бъдещето, по същата причина по която не се правят пластмасови цигулки а един страдивариус струва милиони :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам е предполагам 4е ще са достъпни то пове4ето пласмасовки неща са

 

евтениика.Аз за това гледам към бъдещето дали целите ще станем

 

пласмасови.Yamaha имат електронни контрабаси ужас :wow: неможеш позна

 

4е е контрабас мяза на някаква тесла......

 

А пък то има Джембе-та от пласмаса с пластикова кожа пробвал съм ги

 

голяма "веселба" става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен музиката става все по-елитарно изкуство или поне част от нея и традицията ще се цени все повече и повече затова дървото и класическите начини на изработка и звукоизвличане ще стават все по търсени:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди имах барабани от пУцинкована ламарина :think: Колко му е след време да докопам бидончетата на баща ми за ракия :headbang: и да си спретна едно ново сетче и да се изплюя върху комплекта на някой от гениите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.