Jump to content
Българският форум за музиканти

Kоя от двете е по-добра


Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, наистина, но джаксън от над 1200 лв.

Тези евтините нямат много общо с джаксън звука, който слушаме в разни групи.

Иначе Шоумастер не ми е попадал вкъщи, та не мога със сигурност да кажа коя ме кефи повече.

 

Относно джаксъна имам предразсъдъци, защото са ми попадали 3 до сега, и всичките при рифове звучаха по-зле от пълдина ми! Той вярно на тоя пълдин съм му правил специални адаптери, и има 100 кила тунинг, но се води нисък клас китара, налепена е от 100 фурнира, не е от цяло дърво, а джаксъна да звучи по умряло...

 

Иначе дори най-евтините стратчета вадят някакъв тон, та затова така си мисля за тия Джаксън-и.

 

Като за финал пак ще кажа:

 

Отиди в магазина, и посвири на всички възможни варианти. Пробвай ги с дистер, чисто, Накарай продавачите да те включет. Която китара ти е най на сърцето я взимай и не се чуди.

Евтиме - твоята китара си я направил така че да ти харесва на тебе. Никъде досега не съм срещал твърдението че "добрия тон на китарата е този, който Евтим харесва". А това че една сток китара от най нисък ценови клас не ти допада лично на тебе като звук не значи че китарата няма звук.

 

И как така говориш на изуст... ? искаш звука който слушаш в разни групи - ами сложи си адаптера който ползват разни групи. Колкото по евтини са джаксън китарите толкова по зле са им адаптерите, това е за да компенсирам за влаганите в изработката повече средства. Моя джаксън не струва 1200 лв, може би ще струва като ми дойдат новите адаптери, но фабричните му са учудващо добри, имат много по приятен звук и самата китара има много повече състейн от стария ми шоумастър. Да не говорим че флойда му е много по добър и поема брутални нива на лашкане без да разстройва. Нъта е много по добре изработен. Грифа е по тънак и доста по удобен. Като цяло съм сравнително доволен.

 

Ниския клас джаксъни определено не са китарата с която да се занимаваш сериозно с музика, но и определено не са толкова зле колкото някой хора се опитват да ги изкарат. Стига да не попаднеш на китара с кофти гриф китарите са много добри, и нямат никаква разлика с по скъпите модели освен адаптерите и железарията. Най-лошия джаксън е по добре от най добрия скуаер - това мога да ти го дажа със сигурност тей като съм свирил много време и на двете. А разликата в цената е към 100 лева... по нататък си сменяш адаптерите и работата заспива.

 

 

Най-евтините стратчета? ЗАБРАВИ! Това не е китара за сериозна музика, дори не бих казал че е китара с която може сериозно да се занимавам с каквато и да е, дори несериозна музика. Марка скуаер - това значи компромис със всичко. Сингъл койл адаптери - дай малко гейн и гледай кво става, манджа с грозде. Жив късмет е ако избщо успееш да чуеш "хубавия тон" на страта от шума и микрофонията. Единственото нещо което може да свириш спокойно с тая китара е КЪНТРИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам по пънкарски саунд като Crowfish Green day макар че и класики на пърпъл ,кис гънс също ми се щат

Пич, тия групи нито свирят с китари по 200-300 лева, нито със случайни адаптери, нито със случайни ефекти и усилватели. За да извадиш подобен звук ще ти трябват 3000-4000 лева най малко... може да събереш компромисен вариант за около 1500-2000 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си взимах китара миналата гоидна по това време и аз се чудех м/у двете но се спрях на мастера просто двойния адаптер наистина е голямо предимство особено за шумовете :D В крайна сметка като отидеш кажи има да ти ги псунат и двете на този усилвател Фронтмен 15 Г и ше видиш разликата м/у двете най-добре. Хайде успех дано избереш тази, която ти пасва най-добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

like.no.other - по мое мнение скокни до Динакорд и виж Ямахите, грабни една за ушите, посвири и ако ти пасне - взимай я; после я дай на някой пич да й направи лек тунинг и си готов. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

like.no.other - по мое мнение скокни до Динакорд и виж Ямахите, грабни една за ушите, посвири и ако ти пасне - взимай я; после я дай на някой пич да й направи лек тунинг и си готов. :D

Като подкрепа на Восток ще предложа това :

Yamaha-ERG-121-GP-GitarrenAmp-Set.jpg

 

Ако все още го продават в Динакорд , до колкото си спомням беше 450лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yamahata ми се срува че правят най добре синтезатори а китарите не са им силата.От друга страна съм чувал че Squier пък дават дефекти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, че само синтовете са им ОК. Имам ргх420с и нямам никакви оплаквания към нея, даже съм си много доволен, като изключим че след 3 години плаче за рефретинг, и още 1-2 дребни неща свързани със сетъпа й.

Т.е. Ямаха китарите са добри. Им и други тук които мислят така - просто перфектната среда, и то за поносими пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Средата е добре изразена при твоя модел :D При моя ( RGX121s) много добре са изразени ниските и високите , което ме навежда на мисълта да кажа , че китарите ямаха стават за абсолютно всякакви стилове . Лично моята единственото , което не мога да прая с нея са издевателства с флойд като чичо Вай , затова си търся и китара с флойд , но това е друга тема :D Не му мисли , вземи си пакета на ямаха и :D

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля че имаше предвид "среда" като "златната среда", а не като средни честоти :D

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак ако си от софия и ти допадне повече стратчето някъв образ продава такъв за 180 :D Можеш да си чукнеш една среща да го прослушаш и ако е писано да спестиш някой лев :D

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.