Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни


visocki

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Да, и точно поради тази причина топа на най-добрите китари в 99% от случаите е от смърч, а страните и гърба - от палисандър. За шпертплата и аз съм чувал такива неща, но за сега не съм срещал шпертплатена китара, която да ми грабне ухото, а шпертплатените кремони звучат учудващо зле, за разлика от тези, направени от бук и смърч, които след известен ремонт бих казал, че започват да звучат много добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А можете ли да ми кажете някое магазинче електронно естествено за китари струни и тн.Българско ако може да е .И също така разбрах че имала някаква програма дето ти свири акордите но не  я намерих .Имало и друга дето вкарваш песен и тя ди вади всички акорди и ноти:blink: има ли такова нещо или сам  :violin:

Двете най-звестни програми (ако не и единствени) са Guitar Pro ( http://vlex.be - download секцията моля ;) ) и Power Tab. А колкото до качествата и възможностите им някой те е послъгал ама иначе в общи линии си на прав път :D

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и купих 10ки марката е D'Addario били американски.8 лева струват .Малко кофти че старите са по тънки изглежда са били 9ки и ся малко по кофти влизат тия дебелите.Исакм дапопитам колко номера има струни за този вид китари от колко почват 8-9-10?

абе те не са точно номера - това е дебелината на 1-ва струна в инчове - 0.008, 0.009, 0.010, 0.011, и т.н., съответно и дебелините на останалите пет струни съшо нарастват. Просто за краткост им викат осмици, девятки, десятки и т.н.

 

Имало и друга дето вкарваш песен и тя ди вади всички акорди и нотиsmile.gif има ли такова нещо или сам eusa_boohoo.gif

 

Еее, няма лесно :blink: Чувал съм за една такава програмка Chord Finder, явно прави някакъв спектрален анализ на звука, обаче не се надявай на кой знае какви резултати освен за някакви съвсем прости песни. Просто не съществува такава технология, която от една нормална песен да отдели точно един инструмент (китарата примерно), че и акордите да ти извади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да не се е*авате (където * е Бъ) с Кремонките ве :D;):D Аз имам такава и чесно казано не бих я сменил за нищо под 400 лева. С хубави струнки китарата си звучи доста сносно, звука е силен, което е голямо предимство, когато край тебе грачат 10 пияни маймуни. А освен това е и дуракоустойчива. Няколко пъти е падала по 3-4 метрови скали, валяли са ме два пороя и една градушка и като изключим, че и се лющи лака, нищо друго и няма. Е вярно леко и бръждят прагчетата тук таме, ама това си е от мене, трябва някой да ми ги смени, не е виновна китарката ;):blink:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде линк за дебелината на отделните струни в комплектите?

нали ги записват сам най тйнката и най дебелата

мен ме интересуват останалите кви дебелини са в различните комплекти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и купих 10ки марката е D'Addario били американски.8 лева струват .Малко кофти че старите са по тънки изглежда са били 9ки и ся малко по кофти влизат тия дебелите.Исакм дапопитам колко номера има струни за този вид китари от колко почват 8-9-10?

И аз използвам тези струни ,те са най-добрите:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.