Jump to content
Българският форум за музиканти

Синхронзиране на два компютъра с Cubase 5


salt

Recommended Posts

Здравйте, може ли да ми дадете съвет как да синхронизирам Cuabse 5 na два компютъра-лаптоп и pc .Това е необходимо, тъй акто работя над проект който изисква мнгоо голям реурс на ситемата и процесора и рам паметта на лаптопа ми са малки за да понесат тежките плъгини, които са доста.От малкия ресърч който нарпавих установих че ще трявба да изпозлвам SPDIF кабел, но единия ми интерфйес(на лаптопа) няма SPDIF I/O .Възможно ли е да се свържат посредством лан кабел или трявба да си купувам нова саудна акрта за лаптопа.Има ли други начини на два отделни компютъра да работят в синхрон Cuabse?

Благодаря ви информацията.Предполагам, че сегашните CORE I7 процесори биха се справили с 40 VST иснтруемнта и 16 вокални трака с по 6 ефекта в чейн на всеки канал, но аз съм на Core two duo на 32 Windows и не всички плъгини са ми 64 bits и не мога да се възпозлвам от систеамта си напълно.

Някакви идеи за синхорнизацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, замисълът ми се крие в самото заглавие.Синхронзиране на два компютъра с Cubase.

Искам да синхорнзириам два компютъра с DAW Cubase 5, така че да изпозлвам двоен ресурс.Например на единият да зпаиша вокалите с ефекти а другият да ползвам само за инструемнтални VST. Толкова ли е неясно?Този метод съществува от много отдаван, но аз не знам как да го направя, затова смятам че някой музикален продуцент и тонрежисьор с голям опит тук може д ами даде съвет как да свържа компютрите и по-възможнсот без SPDIF кабел а с LAN

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм експерт, но не мисля, че специално с DAW-овете е възможно.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Лоджик с два Мака става синхронизацията. Кратко търсене откри да прочетеш глава 33, страница 433 на упътването. Успех!

http://forum.cubase.net/phpbb2/viewtopic.php?t=140629

http://www.gearslutz.com/board/music-computers/141923-best-way-connect-2-computers-use-cubase-mac-giga-pc.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно от това имах нужда.Уникално е! Благодар за помощта, misterj. Наиситна помогна с ресърча си.А ти пробвал ли си синхорнизация с лан кабел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.