Jump to content
Българският форум за музиканти

Стара китара... заслужава ли си да сменям адаптери?


amdor

Recommended Posts

Та, значи, направих бартер с един приятел колело за китара Rockwood някаква си... :D

Боклучава си е ама като няма друга и няма кинти... става: ЦЪК

Мисълта ми е, според вас заслужава ли си да й взема някакъв двоен бридж адаптер, примерно за 50-60 лева?

По принцип съм слухар за музиката и т.н. (дано не звучи тъпо) и ако има разлика ще я усетя.

Знам, че нямам право да имам каквито и да било изисквания от тази китара да звучи добре... но все пак ми се ще да е малко по-жичкарска... знаете какво имам предвид. Усилвател нямам, свиря си фенската на компютър, зарибявам композиторски неща да си правя... с такава цел я взех самата китара.

 

Просто моля за съвет. Поставете се на мое място и кажете какво бихте направили... и не - едва ли ще събера кинти за по- добра китара - "разбирачите" тук да не се правят на интересни, моля... само си губите времето :D

 

Айде поздрави и нека жицата бъде с вас! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като за 50-60 кинта си заслужава да прегледаш обявите и да видиш някой хъмбъкър. Само че ще трябва да изрежеш пикгарда, за да се побере. Отделно - трябва да видиш под пикгарда дали има достатъчно място за хъмбъкър (най-вероятно ще има, но за да си 100% сигурен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не режеш мога да ти предложа плочка от магазина на Папа Ди ->

!B8SWMY!EGk~$%28KGrHqF,!lsEy+jC0NswBM2oEsDV7!~~0_12.JPG

http://www.ebay.co.u...=item2c5fb2772d

 

или плочка с адаптор пак от същия магазин ->

$(KGrHqZ,!k4E8m2ye7FYBPWd+g7q-!~~60_12.JPG

http://www.ebay.co.u...=item231adba35a

 

Цената на голата плочка е 20-22-25 лева

на плочката с адаптор и потенциометри ~ 65 лева

 

А може и в дупката на текущия да забиеш един двоен адаптор с големина на единичен ->

$(KGrHqRHJDQE7ysscnWLBP!GgjeEqw~~60_12.JPG

http://www.ebay.co.u...=item20c0cab1e9

С цена 45-50 лева

 

Няма как да си срежеш плочката за голям, нормален двоен адаптор и да не си личи че не е фабрично! Аз вече минах през периода Направи Си Сам, защото никога не е толкова хубаво като заводското! Предложих ти три варианта ти си избери кой ти е най-добре за тебе. Втория може да ти изглежда евтин ама като прибавиш: адаптор, две врътки и два потенциометъра ти излиза на цената на готовата плочка.

 

Като си сметнеш парите и подхода, дали ще режеш твоята плочка или ще слагаш малък адаптор или нова плочка... ще си предцениш сам дали си заслужава!

Редактирано от a_panov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Моето мнение е че ако имш възможност сменяи адаптера без да се притесняваш.После винаги можеш да го приместиш на следващата си китара.Вече въпросът е какъв адаптер ще избереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С профил от 2007г "Амдоре"- сега ли се сети да пишеш у форума ...? :slap:

Или това е поредната замразена клетка на Яворчо ...нямаш умора ей....,баси нахалната чукча си... :butcher:

 

-----------------------------------------------

Колеги ,какво му отговаряте на поредния малоумен режисиран въпрос !Ако разбирате от инструменти -това е китара за 50-60$$ и тя е перфектна за такъв като него!Той нито ще смени нещо ,нито ще купи нещо , но ще започне да задава умни въпроси на поразия!

И друг път съм казвал-първо погледнете профила на задаващия въпроси и тогава предлагайте идеи и решения !Кой нормален ползвател на форума ще си трае 5г и ще почне чака сега да пита и разпитва!

Моля модераторите да проверят този профил и да вземат адекватни мерки!

Има и други подобни в този раздел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.