Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос при запис на китара


Notko

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следния проблем - записвам китара на компютъра си през малък миксер Берингер, свързвам кубето с някой от каналите, след което, тъй като

нямам хубава звукова карта, записът на нищо не прилича.

Знам за ето това приспособление:

 

http://cdn.gottabemobile.com/wp-content/uploads/2012/06/619AKv0LZ-L._AA1000_-620x620.jpg

 

Някой знае ли, дали в този негов вход за китара, може да се ръгне кабелът от line out-a на кубето или ще се наложи,

в крайна сметка, да купувам звукова карта за миксера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този вход не е предвиден за линеен сигнал, а за китарен. Като цяло не мога да разбера, защо ти е цялата тази галимация с вземането на сигнал от кубето. Ако си харесваш кубето, вземи някакъв бюджетен динамичен микрофон и ползвай микрофонния предусилвател на миксера. Пак не е сигурно колко ще е добър резултата, но ми се вижда по-добра идея. Защото има вероятност гадния звук да излиза още от line out-a на кубето. Тестове трябват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал да запиша директно от изхода на преампа на кубето (line out) към входа на звуковата карта (line in).

По този начин прескачаш миксера, който най-вероятно е причината за лошия краен резултат който получаваш и не толкова звуковата ти карта. Ако изхода на кубето няма вградена симулация на говорител може и да не изкараш много як звук, но пък можеш да опиташ да го прекараш през кабинетни импулси и по този начин да го подобриш значително. Възможностите са много. Само, преди да предприемеш каквото и да е деиствие се подсегури да не пратиш на звуковата ти карта амплифициран сигнал, че ще гръмне хехехе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен , че проблемът е в звуковата карта Точно.

Как по-точно свързваш кубето (какво е то , емулации ли е , транзистори , лампи , етц - от това зависи дали имаш speaker simulator на изхода му за записи). Ако няма емулация на говорител на края на пътя някъде записът естествено , че ще е ужас по чиито и да са представи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.