Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче за хората с EMG?


lyu_records

Recommended Posts

Здравейте колеги чудех се дали тук, или в изработка и ремонт да пусна темата, но все пак реших да е тук.

Дилемате е следната:

В инструкцията за монтаж на EMG (активните такива) пише, че не е нужно да се връзва маса към струните с ГОЛЕМИ БУКВИ защото не е нужно и имало опасност да те тресне тока :greenball: което ми се е случвало но с пасивни адаптери. Само дето, като не е вързана масата на струните, практис кубенцето ми вкъщи вкарва лек шум и като пипна превключвателя (който съм го заземил) шума изчезва, което дразни.

Аз 100% ще си вържа масата за струните с ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА :greenball: това не е майтап, обаче ми е забавно!

Та усеща ли се подобно нещо и при вас и връзвате ли масата към струните?

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При активните адаптери масата се връзва към клипса за батерията. При условие, че това е изпълнено, не би трябвало да има шум, без значение дали докосваш струните или не.

Пък щом си решил на 100%, пробвай. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Вече съм слагал на 2бр. китари EMG активни, с пасивни съм си играл много през годините. Всичко е монтирано под конец (обичам да е подредено и красиво вътре), но е го на вкарва малко шум! Иначе съм на ясно с процедурата. Принципно в упътването пише да се занули превключвателя и разбирасе масата си отива на буксата и когато се вкара жак отива към клипа на батерията. Когато докосна някой от адаптерите, или копчето което е занулено шума изчезва. Чудех се дали някой от колегите с EMG е забелязал подобно нещо и при него.

Шума е нищожен (малък) но мен лично ме дразни!

:rolleyes:

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с активни EMG-та 3бр и със сигурност не трябва да ги замасяваш! Нямам абсолютно никакъв шум или бръм и т.н!Няма никаква разлика като пипам струните,адаптрите и пр. защото не са замасени! Хората са го измислили както трябва,така че побългаряването според мен е = на проблеми. В крайна сметка шума не идва само от китарата,но и от кабели,трансформатори в близост до кабелите и куп други неща :-) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са замасени (като на китара с пасивни адаптери) от години свиря така и нямам никакви проблеми. Камо ли пък да ме е удрял тока! Това не е побългаряване. ;)

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз така ще направя колега при следващата смяна на струни, защто китарата е с пикгард и не ми се разправя точно сега :(

Иначе ето я:

6f352eb5f0030988.jpg

 

Мисля на сингъла (това е само кутия за да закрива дупката) да напиша OMG по същия начин както е написано EMG

 

e1ab8e1222298a49.jpg

 

Фрезнах я за батерията:

 

4f22214a471f47b2.jpg

 

И не виждам каво е побългаряването след като си вържеш масата за струните :greenball:

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че човешкото тяло го играе антена - улавя разни смущения и ги вкарва в адаптерите. Съотв., когато струните са заземени през бриджа, докосвайки ги ти заземяваш и тази антена (тялото си) - нейните смущения и съотв. част от шума изчезват към земята. Т.е. шумът изчезва като докоснеш струните, защото ти се заземяваш по този начин, а не просто защото струните са заземени.

Незнам дали е вярно, но ми звучи логично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.