Jump to content
Българският форум за музиканти

Криво хоро на Недялко Недялков


Angelina Sekulova

Recommended Posts

Първи ЦЯЛ опит.

С откритото самопризнание, че това е музика, която ми "счупи главата"... и от която ме беше страх.

 

Има неточности тук-там.

Ще ги дооправям чрез забавяне на трака на 90% от оригиналното темпо (но това упражнение ще ви го спестя). Установих, че по-бавно не мога, защото ако елементът на танца ми изчезне, загубвам интерес към пеенето.

При все това, ако не пея с инструмент (да ме води), също не става добре.

 

За първи път установявам, че толкова харесвам музика, за която не знам как да "мисля", не я чувам в алтернативи (за разлика от останалите ми участия из темите, където в много от случаите си чувах решения).

Тук съм в пълно мълчание, страдам от наивен мерак, съчетан с дефицит на опит и на моменти се чувствам като ПЪН, внезапно катастрофирал от удара със "светлото бъдеще". :greenangel:

 

Няма да ви кажа как съм разучавала отделните мелодични части, защото ще ми се смеете.

В един момент всички вкъщи ме намразиха, даже кучето взе да ме гледа накриво в гората...

 

В общи линии, извинете ме! :lol:

 

http://soundcloud.co...ko-krivo-take-1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелелелелеле... Аз наистина не знам какво да напиша. Речникът ми не е достатъчно богат, за да успея да изразя колко точно впечатлен съм в момента.

 

Поздравления

 

П.С.: Следващата стъпка - нещо на Ибрям (хухухууууу) :) Поздрави още веднъж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, не мога Ибряма. :blush:

 

FFFDF, радвам се, че те кефи, мен самият опит ме кефи (много и то!). :)

При все това, досега не ми се е случвало да влагам толкова усилия, за да произведа такъв "мижав" резултат. Битката е за пустата прецизност и не съм я довела докрай, и май само толкова.

 

Иначе... то няма гръбнак това пеене, просто ми личи, че "не знам къде съм" - същински глас ли, фалцет ли, октава долу ли, хармонии ако изпея, няма ли да натежат прекалено? É така - парчето е почнато и изкарано докрай без музикална идея. :nono:

 

Но много ме изкушава тая музика, дет се вика, имам да си "бродирам" кротко из нея за още 15 години напред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерсим ти, чичо Мито, много ме радват именно твоите положителни коментари! :virtuoz:

 

А може ли да ми обясниш (като за идиоти!) каква е разликата между 13/8 и 13/16?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че няма движение по моето дълбокомислено питане, ;) а междувременно пускам още едно пеене.

 

http://soundcloud.com/angelina-1/nedyalko-krivo-take-2

При сравнително слушане между двата опита не му намерих особени достойнства, освен че звучи малко по-освободено. А някакъв (надявам се по-малък) процент от неточностите са "мигрирали" към други части на трака.

 

Гласът е по-назад в микса, от което затворените срички не се чуват и пеенето е по-повествователно... май.

Не знам дали общото звучене печели от това, но ще разбера с времето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ани, извинявай за забавянето, но бях тук. Просто обяснение е, че осмината има трайност колкото половин човешка крачка при нормално ходене. А тук нотите са с по-къса трайност. :)SN852025.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за прекрасното обяснение, ще го запомня! :godbless:

 

И аз съм летяла с хеликоптер и снимките излизат точно такива. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прост слушател :) съм впечатлен от Take 1 на Кривото Хоро. Релакс.

Заслушах и Tin Pan Alley - wow! момиче, кой ти свири китарите? :greenball:

Шегувам се, разбира се. Хубаво пеене. Класи над повечето неща във форума. При все това малко повече маниер има. Но пък какъв тембър само :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.