Jump to content
Българският форум за музиканти

Една молба...


Recommended Posts

Ами не просто искам да я науча...и я слушам и клипа гледам и да си кажа честно...тва "Начинаещ" при "Инструмент" си е точно за там...

Приятелю, ти чел ли си ноти за барабани някога? Просто усети ритъма, ако си свирил някое, равно 2/4 няма да е никакъв проблем просто да повториш и да слагаш преходите(прехода!). Просто почувствай ритъма, а не го учи. Нотите при този инструмент са да ти покажат ако си изпуснал нещо да чуеш или просто да те подсетят преди да започнеш :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами не просто искам да я науча...и я слушам и клипа гледам и да си кажа честно...тва "Начинаещ" при "Инструмент" си е точно за там...

Това, че слушаш българи и искаш да се учиш от българи е похвално! Само не разбрах какво ще научиш от клипа?!?! 'Щото аз за толкова години свирене, досега от клип нищо не съм научил... А колкото и да е просто парчето, за да се нотира се иска време. Ония, с най-старата република са казали, че времето е пари. Така че не си формулирал правилно въпроса си. Интелектуалния труд е най-високо платен, защото е подплатен със знания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем то не е лесно да се свирят 2/4 с як груув, тъй де, тва съвсем сериозно,и нак не е лесно и да се вадят де, аз едно време докато разбера как се свирят 3/4 и ми поникнаха мустаците за пръв път:)

;) така 4е момци ако изкате да ви поникнат мустаци свирете 3/4

и :) внимаваите със 6/4 да неви поникне и козина :green: ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем то не е лесно да се свирят 2/4 с як груув, тъй де, тва съвсем сериозно,и нак не е лесно и да се вадят де, аз едно време докато разбера как се свирят 3/4 и ми поникнаха мустаците за пръв път;)

:) така 4е момци ако изкате да ви поникнат мустаци свирете 3/4

и :) внимаваите със 6/4 да неви поникне и козина :green: ;););)

тъй си е, па за 7/8 да не говорим, аз още го уча ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не просто искам да я науча...и я слушам и клипа гледам и да си кажа честно...тва "Начинаещ" при "Инструмент" си е точно за там...

Приятелю, ти чел ли си ноти за барабани някога? Просто усети ритъма, ако си свирил някое, равно 2/4 няма да е никакъв проблем просто да повториш и да слагаш преходите(прехода!). Просто почувствай ритъма, а не го учи. Нотите при този инструмент са да ти покажат ако си изпуснал нещо да чуеш или просто да те подсетят преди да започнеш :) .

Не бе не е вярно...нотите за барабани били измислени защото на барабанистите им било тъпо, че всички имат щимове, а те не......бах му майката мислете малко като пишете глупости щото някой може да ви повярва и ще го объркате тотално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем то не е лесно да се свирят 2/4 с як груув, тъй де, тва съвсем сериозно,и нак не е лесно и да се вадят де, аз едно време докато разбера как се свирят 3/4 и ми поникнаха мустаците за пръв път;)

:) така 4е момци ако изкате да ви поникнат мустаци свирете 3/4

и :) внимаваите със 6/4 да неви поникне и козина :green: ;););)

тъй си е, па за 7/8 да не говорим, аз още го уча ;)

Какво толкова му е трудното на 3/4 и 7/8. Щом си наясно с размера не разбирам какво има да се учи. Да не би да съм изпуснал нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не просто искам да я науча...и я слушам и клипа гледам и да си кажа честно...тва "Начинаещ" при "Инструмент" си е точно за там...

Приятелю, ти чел ли си ноти за барабани някога? Просто усети ритъма, ако си свирил някое, равно 2/4 няма да е никакъв проблем просто да повториш и да слагаш преходите(прехода!). Просто почувствай ритъма, а не го учи. Нотите при този инструмент са да ти покажат ако си изпуснал нещо да чуеш или просто да те подсетят преди да започнеш :unsure: .

Не бе не е вярно...нотите за барабани били измислени защото на барабанистите им било тъпо, че всички имат щимове, а те не......бах му майката мислете малко като пишете глупости щото някой може да ви повярва и ще го объркате тотално

Коко заеби...като не искат са кво да направя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем то не е лесно да се свирят 2/4 с як груув, тъй де, тва съвсем сериозно,и нак не е лесно и да се вадят де, аз едно време докато разбера как се свирят 3/4 и ми поникнаха мустаците за пръв път;)

:D така 4е момци ако изкате да ви поникнат мустаци свирете 3/4

и ;) внимаваите със 6/4 да неви поникне и козина :green: B)B);)

тъй си е, па за 7/8 да не говорим, аз още го уча :lol:

Какво толкова му е трудното на 3/4 и 7/8. Щом си наясно с размера не разбирам какво има да се учи. Да не би да съм изпуснал нещо?

:green: B)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

хм :think: и такива размери ли има ;)ю

 

аз си знаех,че не може да съм толкова неритмичен,като си тактувам на разни песни,а то каква била работата... B)

 

B)

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пичове не сте прави ! Вьв всеки размер и особенно в неравноделните си има различни чальми(начини на мислене) ! Зашто мислите Американците не свириат като Бьлгарите тези размери !? Ами защото ги мислиат на 4 !? Как става това ли ееее таина :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах...къде точно е проблемът? :P Само не ми казвайте, че е в 3/4 и в 7/8 размери, щото ако това е проблем, значи на часа убийте учителя си :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето научи как се свирят барабаните на Яшо, сега трябва да се научиш и да плюеш вода , докато свириш и да си лепиш лепенки на зърната.

 

 

А мосю Бонзо да не си отваря устата за това какво е глупаво и какво не, защото всеки трябва да започне от някъде и не е нужно да е от "Няма бира". :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, всеки почва от където прецени, че ще му е удобно и ще успее да го направи. Иначе за песничката- аз даже не мога да я намеря да си я сваля да я послушам, че камоли да я уча. Някой ако знае от къде мога да я сваля да даде линк :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.