Jump to content
Българският форум за музиканти

Осветление за пулт ?


Recommended Posts

Здравейте,

Търся някаква лампичка, която става за пулт, като тази на снимката отдолу. Изискванията са да свети по-силничко и да е евтина. Ако сте виждали подобни по магазините ще съм благодарен ако споделите къде.

Мерси предварително.

 

P.S.

eBay също става, въпреки че аз не намерих.

 

10.00917_b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много.

Ето и някои, които успях да открия в последствие в случай, че някой друг се интересува.

 

http://www.dealextreme.com/p/double-head-flexible-neck-reading-lamp-light-with-clip-3-aaa-844041732

http://www.dealextreme.com/p/2-led-flexible-neck-reading-lamp-light-with-clip-3-aaa-44804?item=22

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавай с двуледовите лампи - не вършат работа,имам такава и то доста скъпа.Оптималният вариант(поне за мен) съм ти посочил по-горе.Препоръка - добре е да има и възможност за външно захранване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доскоро в Италия свирех с такава, която се защипва за горния ръб на нотния пулт. Продълговата и с възможност да се регулира ъгъла на осветяване. Едно време, в допотопен вид ги имаше тук в почти всяка всяка сценична оркестрина. Вероятно сега не се продават такива у нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Досега пробвах (и се набутах с пари) четири джаджи със светодиоди. Нито една не върши работа така, както трябва. Почвам да се замислям отново да мина на самоделен вариант с матова крушка 220 волта за равномерно осветяване. Другият вариант е да си направя тяло от светодиоди, подредени в линия, не по къса от ширината на пулта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.