Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland VA-7 vs Yamaha PSR A1000 vs Korg Pa-50


Recommended Posts

Здравейте

Навил съм се да се сдобия с някой от тези три клавира, но не мога да се ориентирам на кой да се спра. От тях съм свирил само на Korg-a. Искам да подчертая, че инструмента ми трябва по-скоро за любителски цели( т.нар. домашни партита - предимно народна музика и чалгии , също така да мога да го ползвам като пиано - състейн педал за кои от тях ще се намери). За Роланд знам, че имат добър звук.Преди години един приятел имаше Е86 и като пиано беше идеален. Yamaha-та ми е малко по-чужда като модел, явно защото е по-слабо разпространена. Korg-a го знам какво представлява. Имат приблизително еднакви цени на вторичния пазар. Знам, че са стари, но няма да си вадя хляба с който и да е от тях. Искам да ми изкажете вашето мнение кой да избера - с кой се работи бързо и лесно, как звучат, каква им е динамиката на клавиатурата(за пианото ми трябва определено), има ли достатъчно стилове за тях, капризни ли са откъм нещо и т.н. Искам обективното ви мнение, защото не съм много на ти с тях.

Редактирано от nvvelikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз до преди два месеца бях със PA50.Не е кои знае какво, но мога да кажа, че съм много доволен от него.Никога не съм имал проблеми с него.Подкарвал съм всякаква информация от по-новите от Pa серията, а информация за Korg и то съвременни неща валят и можеш да си направиш страхотни сетове.На звучене не мога да кажа че е от най-добрите за цената си, но щом ти трябва за чалга мисля че ще останеш доволен.Много лесно се работи със него, клавиатурата му е доста лека, което може и да е минус.Зависи от предпочитанията на човека, който ще свири.

Редактирано от Любослав Илиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

nvvelikov, като дългогодишен собственик на YAMAHA и в същото време ползвател и на висок клас клавир Korg, ще ти кажа малко , но верни неща за PSR A1000:

- PSR A1000 e много удобен, компактен клавир/10кг. и 97,3см дължина/ с големи възможности. Създаден е за бърза работа, живо свирене, има здрав контролен пулт, притежава плитка/ лека клавиатура, естествено, динамчична.

- Звученето на стиловете и звуците е на много високо ниво;

- PSR A1000 e напълно съвместим с останалите PSR модели. С него спокойно можеш да въпроизвеждаш всички заводски стилове, вградени в другите професионални клавири, като YAMAHA PSR 640/740/8000/9000 чието сваляне от интернет вече е свободно. ;

- За разлика от преди години, когато се молехме на други музиканти за елементарен неравноделен ритъм /с лошо качество /, към момента за този инструмент лесно се намират професионално звучащи балкански и народни стилове и перфектно звучащи звуци. Това, в комбинация с ориенталското звучене на срирката и избора измежду десетки перкусии за ритъма , правят този инструмент отличен избор , както за претенциозния любител, така и за професионалиста , работещ в заведения.

- Прав си, че YAMAHA A1000 не е популярен сред чалгаджийската гилдия, но може и ще удовлетвори напълно изискванията ти, при това на относително по-ниска цена от тази на смазан от употреба KORG PA50.

 

Що се отнася до възможността да се възползваш от конкретна топ оферта за YAMAHA, ето ти една такава:

http://bazar.muzikan...tal,108093.html

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nvvelikov, като дългогодишен собственик на YAMAHA и в същото време ползвател и на висок клас клавир Korg, ще ти кажа малко , но верни неща за PSR A1000:

- PSR A1000 e много удобен, компактен клавир/10кг. и 97,3см дължина/ с големи възможности. Създаден е за бърза работа, живо свирене, има здрав контролен пулт, притежава плитка/ лека клавиатура, естествено, динамчична.

- Звученето на стиловете и звуците е на много високо ниво;

- PSR A1000 e напълно съвместим с останалите PSR модели. С него спокойно можеш да въпроизвеждаш всички заводски стилове, вградени в другите професионални клавири, като YAMAHA PSR 640/740/8000/9000 чието сваляне от интернет вече е свободно. ;

- За разлика от преди години, когато се молехме на други музиканти за елементарен неравноделен ритъм /с лошо качество /, към момента за този инструмент лесно се намират професионално звучащи балкански и народни стилове и перфектно звучащи звуци. Това, в комбинация с ориенталското звучене на срирката и избора измежду десетки перкусии за ритъма , правят този инструмент отличен избор , както за претенциозния любител, така и за професионалиста , работещ в заведения.

- Прав си, че YAMAHA A1000 не е популярен сред чалгаджийската гилдия, но може и ще удовлетвори напълно изискванията ти, при това на относително по-ниска цена от тази на смазан от употреба KORG PA50.

 

Що се отнася до възможността да се възползваш от конкретна топ оферта за YAMAHA, ето ти една такава:

http://bazar.muzikan...tal,108093.html

 

Стиловете във SFF формат ли са? Може ли да се прави конверсия на стилове от други марки по някаквъ начин? Имам една програма EMC Style Works 2000 Universal v.1.95d, която е предназначена уж и за това, но не знам дали само при мен е толкова бъгава и крашва постоянно. Защото имам много стилове предимно за Roland G600/G800, които са вървежни и днес, и ми е чудно дали могат да се подкарат на Yamaha-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стиловете за YAMAHA са в STY формат. Не съм вещ в програмите за конвертиране, а и не съм се занимавал да търся, защото имам пре-предостатйчно "вървежни" ритми, някои от които са известни в интернет пространството като стилове KORG-YAMAHA , т.е преработени от едната за другата марка.

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.