Jump to content
Българският форум за музиканти

Части за корг Па800 ?


VuDo

Recommended Posts

Здравейте,искам да попитам къде мога да проверя колко струва процесор за корга,че моя нещо май е изпушил а майсора каза,че струвал около 600лв !!!Има ли някой сайт да погледна информативно ?

Благодаря предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един линк за цена но може би целия мейнборд ще трябва да се смени! Друго слабо място на този модел е RAM паметта! http://www.guitar-parts.com/catalog/korg-main-board-pa800-gra0002102 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какво разбра, че е изпушил?И аз съм с PA800 и имам проблем често забива смених няколко сета, преинсталирах софта без ефект.Също така понякога започва да писука вместо да свири семплите но после се оправя.Значи ли това че рамта скоро ще изгори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какво разбра, че е изпушил?И аз съм с PA800 и имам проблем често забива смених няколко сета, преинсталирах софта без ефект.Също така понякога започва да писука вместо да свири семплите но после се оправя.Значи ли това че рамта скоро ще изгори?

 

Ами разбрах по това,че клавира блокира,рестарт няколко пъти и можех единствено да изтрия SSID паметта,изтрих я и после ми изписа "os not present" пробвах да инсталирам оперативната система но нищо не стана,просто 3/4 от дисплея е черен и нищо неможе да се прави с клавира,дадох го на майстор и той каза че се е прецакал борда.Така като гледам сигурно ще е това дето е постнал колегата Lorimar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си OS за Korg Pa800 от сайта korgpa.com.Когато включваш клавира натисни бутона intro 1 и трябва да ти излезе меню да посочиш файла, от който да се инсталира операционната система.След това чакаш да зареди и рестартираш би трябввало да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Да ви иамм майсторите ... тая платка си се ремонтира без никф яд на ниво елемент !

Здравей, Колега! Можеш ли да ме насочиш към сервиз, който сменя определен елемент от борда, тъй като имам същия проблем. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На много хора са им изгоряли главите тука :blush: По какви критерии разбират само кое изгоряло и кое не :slap: Най-често изгаря рамта  при  па 800 ,самото изгаряне на тази малка платка може да въздейства по различен начин на  клавира според това  кои преход е изгорял от двата  чипа  за  паметта  и дали  не  е  залепнал за  друг преход а също диод или съпротивление.При едни се получава  писукане постоянно при  други само при използване  на  семпли от самата рам.Ако имаме изгорял преход от  единия или  от двата  чипа на  рамта и ако е  залепнал вътре  за  друг  може  да  се получи забавяне  на  реакциите  на  самия клавир(забавен пичбендер или забиване при  бърза смяна  на режимите  стил плеи,сонг плеи,сенквестър,саунд,глобал и медия.Може да се  получи  бъгване дори при стил плеи и  смяна  на  вариациите на  стилът.Може дори  да не иска да се включи или  без звук,всички тези странични ефекти  са със един и  същ причинител :yes:Не виждам сложност в това  да  заменя рам платката със  друга , намират се под път и над път вече.Цената варира от 50-500 лв. СПОРЕД ТОВА КОЛКО  МЕГАБАИТОВА Е  САМАТА РАМ ПАМЕТ.64 мб. най-често струва от 50-100 лв.Ако отидете  на  сервиз  при  някои печалбар с някакъв  опит вече тук, първото е  да  провери  рамта.Ако клавира тръгне може  да  каже всичко и да  раздвижи  въображението си  докато  ви  извади  няколко  стотачки от джоба.Не искам да  ставам  и  сервиз,но  за  200 лв.мога  да  сменя  рамта на  всеки  колега със този  проблем като платката  си е  от мене изисквам само  предварително да  се  разбереме  за всичко  тъй като  платката  ще се  поръча  през  нета.Ремонта  ще  бъде за  30-на  минути  пред погледа  на  собственика.Айде хубав ден от мене  на  всички  колеги !

 

002_6.jpg

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колега къде в бг ще ми ремонтират цпу-то на па 800 или меин борда?Направо се подменят.Питал съм Налбантов(Пловдив),МЦИ-Благоевград и Невилян (София).Айде кажи къде още да питаме?Тези чипове са под микроскоп да ги гледаш,то да бяха малко по голями крачетата-лесно.Чух че пращат изгорялите платки в Турция за рециклиране но и тва си е  дълга та широка.Срещу 300-350лв и старата платка щи сменят цпу-то на па 800 в София.Ако пък си спраскал меинборда(дъното)си приготви 700-800 лв та чак и  стария абе пожелавам на всички колеги  притежаващи този иначе прекрасен инструмент да нямат технически проблеми с него щото.....Пострадалите ще видят ,че съм прав! :drummer:  :jazzband:  :Piano: 

Да ви иамм майсторите ... тая платка си се ремонтира без никф яд на ниво елемент !  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.