Jump to content
Българският форум за музиканти

Иво Папазов - Селест


FFFDF

Recommended Posts

Привет :)

Преди известно време се реших да науча Селест на Иво Папазов. Доста време я мъчих и мисля, че успях да постигна задоволително ниво :)

 

Та това е крайният резултат:

 

Надявам се да ви хареса. Ще се радвам на почти всякакви коментари.

 

Поздрави :)

 

П.С.: Не знам защо, но като кача клипче в youtube и картината избързва от звука :crying: :crying: (на компа всичко си е ОК). Както и да е... Едва ли е от огромно значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми, според мен се е получило много добре :)

При мен няма избързване на картината, YT понякога бъгва клипчетата докато ги обработва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Като се има предвид че това не е лесно парче особено на китара добре си се справил. Сега след като го свириш е време да обърнеш малко внимание и на орнаментите които Иво свири, Ако не можеш да ги чуеш така вземи си Amazing Slow Downer и забави записа докато чуваш всяка изсвирена нота.

 

П.п.: браво и за петруниното. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!!! Голям кеф!!! :bravo:

Докато другите си чешат езиците във форума, ти направо си хвръкнал! :slap:

Не съм го пробвал това парче, но ми се струва бая трудно?! Добавяш повече украшения от преди и вече не ти засича дясната ръка....

С две думи - продължавай така! С времето, неволно ще добавяш повече украшения, а в тая музика имаш пълната свобода, да го правиш!!!

Успехи!!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме изкефи този опит, признавам си! :ok:

 

А това, което казва Tozi - за чуването на всяка изсвирена нота, ме довежда до пълен потрес (особено ако трябва да ги артикулирам с глас). :P

И при мен няма разминаване между оригинала и китарата, браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите думи :)

 

@ Tozi - Ще се опитам да приложа подхода, който предлагаш. Аз по-скоро си мислех, че обратният подход ще бъде по-успешен, т.е. да усвоя различни орнаменти и да започна да ги прилагам, когато свиря. За целта си купих един учебник за тамбура, в който има обяснени с доста примери най-разпространените орнаменти и сега се упражнявам с него. От друга страна не знам дали и това ще доведе до голям успех, понеже (поне според мен, понеже не съм капацитет) изпълнението на орнаменти на китара и на тамбура не е еднакво (поне като резултат).

 

Ще седна тия 2-3 дни и ще се опитам да направя това, което казваш поне за някоя от частите и ще кача резултата тук :)

Наистина с огромна радост ще приема всякакви съвети от по-опитните съфорумници, които имат знания в тази насока

 

@Angelina Честито за дъщеря ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.