Jump to content
Българският форум за музиканти

Вокална апаратура за домашни условия - моля за съвет


ivnivn

Recommended Posts

Здравейте, ще ви бъда благодарен, ако ми съдействате по следния въпрос: Искам да си направя вкъщи условия за пеене с микрофон. Не търся супер професионално качество, за съжаление съм бюджетно ограничен. Ясно е, че ми трябва микрофон, пулт, усилвател и колона. С първите три пункта съм наясно, но незнам каква тонколона да си взема, в смисъл - какви характеристики са ми нужни? Казаха ми, че трябва да е поне 80 вата. А освен това какви други показатели трябва да гледам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш нещо непретенциозно (и само за теб) и евтино купи си един ефект на Берингер, една SM58-ца, и една активна 80-100 ватова колона с балансиран вход. Ако искаш нещо добро като сетъп....хаха, влизаме в съвсем различна тема на разговор и каквото и да кажа няма да е достатъчно. :) Инак и много други видове сетъп биха ти свършили работа. Една аудиокарта, Cubase или някакъв друг DAW и активната колона пак е вариант. Опции колкото искаш. Само комшиите да не ни се карат после.... :) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако търсиш нещо непретенциозно (и само за теб) и евтино купи си един ефект на Берингер, една SM58-ца, и една активна 80-100 ватова колона с балансиран вход. Ако искаш нещо добро като сетъп....хаха, влизаме в съвсем различна тема на разговор и каквото и да кажа няма да е достатъчно. :) Инак и много други видове сетъп биха ти свършили работа. Една аудиокарта, Cubase или някакъв друг DAW и активната колона пак е вариант. Опции колкото искаш. Само комшиите да не ни се карат после.... :) Успех!

Благодаря ти за мнението, точно това направих и си реших основния проблем. Взех една 100 ватова активна колона и един пулт, другото е лесно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.