Jump to content
Българският форум за музиканти

Mid файлове или ноти?


Recommended Posts

Здравейте отново!

От какъв източник вадите нотите но песни?

Досега се мъчих с мидита,но не на всички песни, които търся има,а и е доста досадно от тях.

Моля помогнете :'(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

три вариянта:

по слух - според мене най-добрият, но човек не винаги има времето

от миди - най лесният, но доста от мидитата в нета са написани лошо

от пдф - където са ти е разписано парчето. Може да не е 1 : 1 с вариянта който ти имаш на парчет, но върши работа

 

Търсиш ли нещо конкретно или просто така питаш?

Редактирано от stan4oo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е по слух. Мидито е нещо, което някой друг е свалял по слух( кой е, колко е чул и какво е записал не е много ясно), да не говорим, че досега това, което съм слушал от мидита на песни еееее :curse: Вярно, че слухарската е доста трудно, времеемко, а и не винаги клавирните партии се чуват.... иначе има нелоши книжки с ноти и партитури от западни издатели, но......няма ги много на нашия пазар, а и са доста скъпи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

google :D Не, сериозно, замисли се дали не е по добре точно тея да ги вадиш по слух. Някои по зачеплетени верно си намери пищов първо и после поправяй, но тея и по слух не са проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то в твойта кошница, Никсъне, само нещо такова може да се роди :)

 

И по темата - аз лично разчитам на това да си вадя клавирите по слух, тъй като не съм много добре с четенето на ноти, а и слухарщината си ни е семейна музикантска традиция, но все пак си мисля, че ако разполагаш с нотите на парчето, ще се справиш много по-бързо и ефективно, а след това вече може да си сравниш по слух дали са записани точно, и ако не, каква е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ноти за известни песни навсякъде има, нали затова им викат известни. Работата е да намериш за "безизвестни". :D

 

 

Започни наитина да вадиш по слух. Някой път ще ти се наложи да извадиш нещо по-сложно, което го няма в интернет, а като не си вадил по-елементарни парчета най-вероятно няма да можеш да се справиш. Няма нищо лошо в това да гледаш нотите. Вземи на някое парче нотите(гледай да намериш благонадежден източник), но не ги гледай, ами пробвай да си го изкараш сам, каквото чуваш. От начало всичко ще ти звучи, но постепенно ще започнеш да чуваш музиката. Като мислиш, че си го извадил си свери с нотите който имаш. Дори и да е грешно няма лошо :D Няма как от първия път да стават нещата. Ако се разминават. Свири единия път парчето заедно с мп3-ката с твойте ноти, който си извадил, после пробвай с тези който те са извадили и би трябвало да усетиш разликата. Така постепенно ще си развиеш слуха и елементарни парчета ще ги вадиш по-бързо отколкото да търсиш ноти в нета.

А за парчето на Раинбоу няма как да няма ноти в нета :D

 

Съвет: Не търси винаги ноти. :D Един мой учител ми казваше: Там дето има ноти, няма банкноти. :D

 

Айде успех:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет: Не търси винаги ноти. :) Един мой учител ми казваше: Там дето има ноти, няма банкноти. :)

 

Айде успех:)

Май не си запомнил точно:)

Лафа е "Ако няма ноти - няма банкноти". И не става въпрос за щимове.

 

Да живей ваденето по слух.

 

Влад

 

п.п.

Съвета е добър.

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
по кокнкертно : Rainbow - A Light in the Dark , Can't lat you go

 

а въпросните PDF-файлове как да ги търся ?

Аз доста ноти като PDFи (или TIFове) съм намерил с помощта на програмката eMule (www.emule-project.org)... лошото е, че не винаги можеш да намериш това, което търсиш, или трябва да чакаш със седмици да се изтегли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.