Jump to content
Българският форум за музиканти

Първа струна ми е тиха


Recommended Posts

Привет!

 

Имам един проблем за който не успях да намеря достатъчно ясна информация в другите топици на които попаднах. Китарата ми има два единични адаптора. Когато я пусна всички струни се чуват прилично само първа е около два пъти по-тиха от останалите. Това е и в 3-те случая - когато работи по един от двата и когато и двата адаптора работят.

Всякакви съвети за решение на проблема са добре дошли :):):)

Благодаря за вниманието предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го забелязвам този проблем с тънките струни особено когато си набримча Noise Reduction-a на процесора. Явно комбинацията от потискане на смущенията и калпави адаптри води до необходимостта от значително по-силно изразена атака за извличането на съответния звук. Благодарности на колегите, които могат да дадат съвет по този въпрос ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах същия проблем на една китара с H-H адаптери. Самоче при този на "bridge" се получаваше а на другия не. Но при мен адаптерите са с винтчета и се настройва височината спрямо всяка струна. Поиграх си малко и вече е нещо приемливо, а преди разликата беше осезаема. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А китарата каква е..Дай марка модел ..ако адаптерите имат модел ,също ..

 

Като цяло може да е от няколко неща...Калпави адаптери (неправилно хващащи струната) Кофти струни....или прекалено тънки..Като обърнеш внимание на тези неща мисля ,че ще си решиш проблема....

 

Ако не се реши хавата, може би просто да си я настроил толкова ниско като екшън, че да закача по праговете и да я убиват като звук...Абе все от нещо Е....Ама мой съвет- почни.... от най- евтината хава..с уважение Гого

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да допълня адаша, наистина погледни магнитите на адаптрите дали са "нивелирани" спрямо струната. Виждал съм китара където магнита бяга с цял половин сант от резонанса на струната!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А китарата каква е..Дай марка модел ..ако адаптерите имат модел ,също ..

 

 

 

Ето тази втората е като моята

http://www.musikkeller.com/mk/index.php?id=hersteller&typ=musima&lang=en

Бая антика е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.