Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за Ясен Месец


Recommended Posts

Здравейте колеги, китаристи.

От много време се опитвам да науча песента, намерих нотния запис, във форума намерих една картинка, на която се показват нотите и на кой тон отговарят, но не мога да я "уловя"

Може ли някой да ми помогне с таблатура или ако може да направи направо запис, защото сега искаме да я ползваме в един проект за университета, в който уча.

 

M0001881.GIF

Ето това е нотният запис.

http://www.youtube.c...h?v=SC6XNkEp0bA

А ето това е самата песен.

Ще бъда много благодарен ако ми окажете някаква помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам тази песен в аранжимент за класическа китара (соло изпълнение), но пак е с ноти. Таблатура надали има, а дали някой ще се навие да ти го направи..

 

Все пак, ако искаш нотите пиши някакви контакти ;)

Редактирано от Lathron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една еврейска (израелска) песен, която е открадната 60- те години от бг комунистите като химн на Странджа....,което е нелепо , понеже местните хора никога не са я чували..Имаше доста дискусии по този повод преди време. Всъщност и на мен много ми допадна когато я чух и за това се бях заинтересувал .Ако те интересува хармонията ще ти я пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно произхода на песента, чисто българска си е. Говоря на базата на архиви, които съм видял и чел. Текстът е написан доста преди да се качат комунистите на власт, а за мелодията не съм срещал никаква информация. Все пак това не е важното. Всякакъв вид помощ ще ми бъде от полза, тъй като трябва да направя запис до четвъртък. Така че ако някой има готови неща, свързани с песента ще му бъда благодарен да ми ги предостави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една еврейска (израелска) песен, която е открадната 60- те години от бг комунистите като химн на Странджа....,което е нелепо , понеже местните хора никога не са я чували..Имаше доста дискусии по този повод преди време. Всъщност и на мен много ми допадна когато я чух и за това се бях заинтересувал .Ако те интересува хармонията ще ти я пратя.

:offtopic-001: Израел е изкуствено създадена държава за евреите след ВСВ,бг комунистите колко и да краднат са като сополиво цигане просещо 20 стинки на фона на световните "кризи" и глобализация - е кой седи зад нея можеш и сам да се сетиш..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.