Jump to content
Българският форум за музиканти

Новия ми "сетъп"


Recommended Posts

Поиграх си малко тия дни да скалъпя нещо ново, добре звучащо и не толкова лакомо откъм ресурси. Даже записах едно демо с него. Ей го на:

 

http://gdtest.hit.bg/outro.mp3

 

Как ви се струва, нещо за подобряване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хех, Cool!

Заинтригувах се повече от музикална гледна точка обаче. Мисля че като цяло е добре като за домашен запис. Особенно програминга на барабаните е добър. Не ми хареса само китарния звук(, има усещането че има и втора (чиста)китара успоредно с изкривената (Най-осезтелно се чува в началния риф, преди да вляюат барабаните). Не знам дали това е нарочно търсен ефект, но ми се струва е по-добре да го няма.

Поздравления за опитите! :P

 

п.п.Какво включва тоя сет-ъп? Какъв ти е гиъра?

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е нарочен ефект, нещо като опит за чист дистър без да маже. Всъщност ефекта е метъл зона :P с доста малко за моите разбирания драйв - около 50%. И поради това китарата е полуизкривена.

 

Пък за барабаните не съм се старал особенно, просто са наредени колкото да не е без хич, в събота и неделя ще ги оправям, тоя път обаче вместо дфх ползвах ез дръмъра, което в комбинация със съвсем малко ефекти даде доста добри резултати - отворен проекта заема около 400 мб рам памет и около 30% от процесора, като в това число влизат и мастъринг плъгините които си стоят на изхода. Само за сравнение предишнич сетъп заемаше към 900 мб рам и към 80% процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми харесва звука на китарата - наистина това с дублирането в началото не е добра идея - обаче нататък кърти. звучи доста про - от рода на сепултура или слеър - подобен звук ми се струва - груб за тежки нещица :godbless: относно метал зоната - аз свиря с гейн на 12 часа - след това става олелия :godbless:

сори за правописните грешки - 3 през нощта е :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво дублиране, това в началото си е същия звук, само че с по различен еквалайзер. В тая част където се свирят 16тини тоновете които са без мютинг се чуват доста отчетливо. Общо взето идеята за детайлен и същевременно брутален звук се получи, но тембъра е малко особен, което най вероятно се дължи на ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, че тва звучи супер яко бре! Според мен поне... Я дай плс малко повече инфо за сетъпа: ква китара, къв амп, ако не те мързи напиши и настройките на метал зона. Аре успех, щот тва звучи почти про :):):dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало..

 

на мен малко прекалено касите ми "плякат" ...ма съм на слушалки..

 

А EZdrummer-а със стандартния Rock/Pop Set ли е?

 

 

 

BTW Чух, че скоро ще излиза един EZX (експанжън) с метъл сет:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
BTW Чух, че скоро ще излиза един EZX (експанжън) с метъл сет:)

Не се е чувал... инъче сета си е стандартния който си тръгва с програмата - преслушах набързо и другите но явно най-добрия е сложен за дефолт. Касите плякат да, но това е начина да се чуват, инъче на малки и калпави колконки без баси изобщо няма да се чуват. То това е груб микс де, сигурно ще си играя още с него.

 

Това което не ми харесва в ез дръмъра е че има само 2 тома, само 1 флор и само 2 краша, няма сплаш или китайци...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Това което не ми харесва в ез дръмъра е че има само 2 тома, само 1 флор и само 2 краша, няма сплаш или китайци...

 

да, затова мисля, че ще е як експанжъна базиран на DFH (ако правилно съм разбрал от http://www.ezdrummer.com/prodinfo_ezx.asp)

 

Ще чакаме.

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.