Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom или Digitech


solo5

Zoom или Digitech тачите повече за китарен процесор  

86 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз бих избрал Диджитек... Ама мойто е доста едностранно мнение, просто съм им (май може да се каже) хеви юзър на камиончетата и съм много доволен, вадят звукът, който искам... Съответно, ако реша да взема процесор, като следствие от досегашния опит, пак бих избрал тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свирил съм на 4-5 модела на зуум, все от ниския клас - не ме кефят

Диджитек съм свирил на 2-3 пак не особено висок клас, но супер много ме изкефиха, едното беше РП200 май и беше ръгнато в колонки за ПЦ и вадише бахти якия малмстиински звук(какъвто аз най-обичам)

някой ден ще си купя такъф процесор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи за кой зум говориш, аз скоро чух доста як саунд с г2 , само че през лампове маршал и с ЕМГ адаптери, но ако трябва да избираш между старите зуумове - 505, 707 и т.н. дигитек-а със сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за Диджитек..имах РП 200(в последствие РП200А) наистина very good bang for the buck, но да ви кажа точно от кривочите му не бях много доволен..леко пластмасови бяха според мен. Драйва на кубето ми повече си ме кефи, и затова само с него си останах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да развалям кефа на Зумаджиите :) , ама къде в А-група ???

Дори и да вземем предвид скъпите модели на Зуум, в сравнение със скъпите модели на Диджитека пак са много назад. Абе въобще като стане въпрос за

Диджито, гласувам с две ръце! Имам база за сравнение ( все пак свиря с Диджитек, дори сравнително стар модел), и не мисля да сменям марката с изключение на BOSS GT 6 или 7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за Диджитек..имах РП 200(в последствие РП200А) наистина very good bang for the buck, но да ви кажа точно от кривочите му не бях много доволен..леко пластмасови бяха според мен. Драйва на кубето ми повече си ме кефи, и затова само с него си останах.

То по принцип всяко читаво купе има по-добър драйв от голяма част от процесорите :) най-вероятно щото не е цифров примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купувате процесор за китара, коя от 2-те марки бихте избрали

Според ценовият клас и годините на производство.

Ако търсиш по нов модел и можеш да отделиш малко повече пари (800 лв. нагоре) то за мен лично Zoom g9.2tt си струва малко повече от Gnx серията (... в този ценови клас Бос гт-8 за сега е крал и ако можеш да отделиш такива пари не се замисляй, но в сравнението ти питаш за зоом и диджитек така че боса не влиза в сметките :angry: )

Ако търсиш нещо на старо, някой стар модел то Digitech RP-7, Rp-14 Rp-21 са страхотно попадение ... с една предусилвателна лампа са и имат невероятни възможностти, като кривочи само Зоом 9150 им се опира но го издухват откъм ефекти и възможностти!!!

... лично мнение и никого не ангажирам с него!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за около 500-600 лв може да си вземе и МЕ-50 пак на бос, той няма амп симулации, и управлението му е малко куцо поради липсата на достатъчно педали, но пък звука му е страхотен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дигитеч определено по- малко зле.

 

Свирил съм и с двете марки, дигитеч-а е с много пъти по- доброто ,заради амп симулациите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах digitech rp50 и бях крайно недоволен от тоя ефект!Акустичните му ефекти беха супер но дисторшъните беха напрао отвраттт! Смених го с зуум707 2 и сега съм 10х по доволен от зуума отколкото дигитеха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.