Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас е този?


LOE

Recommended Posts

Какъв глас е този който започва от второто ми (6-та струна на китара) и има диапазор още 4 октави нагоре? По принцип почва някъде между бас и баритон но стига прекалено високо за да е баритон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въпросният глас обхваща почти цялата голяма, малка, първа, втора, и първите три тона от трета октава.

 

Това звучи наистина невероятно. :) . Я пак провери, и най добре дай да го чуем. Може да е някакъв талант.

 

Иначе баритона започва от към ми-фа на голяма октава, обхваща цялата малка, и пее с изцяло гръден глас до ми на първа октава, след това има драматични(силни)тонове на главов регистър до около ла на първа октава.

След това има около октава фалцет до към сол-ла от 2-ра октава.

 

Баритона има много богат тембър, и може да извлече много различни тембри от гласа си. Също така той има известна острота, и силна атака(когато се търси).

 

Значи станаха около 2 октави и 5 тона глас(гръден или главов), и октава фалцет(почти чист лек фалцет, почти като женски). общо около 3.5 октави общ диапазон, от които 2.5 глас.

 

Тенора започва(нисък тенор) от около сол на голяма октава, и (по-висок тенор) от около си на голяма - до на малка октава. След това тенора има гръден глас до около ми-фа диез на първа октава, и драматични(но малко по-обли и леки от баритона) тонове до около ла(нисък тенор) - си-до(средновисок и висок тенор) от първа/втора октава. След това тенора има няколко тона фалцен, но той не е толкова лек, колкото при баритона, а изисква употреба на повече въздух.

 

Тенора има около 2 октави и 1 тон(нисък тенор) или октава и 6-7 тона(висок тенор) глас(гръден и главов), и около 4-5 тона фалцет отгоре. общо около 2 октави и 6 тона(нисък тенор) или 2 октави и 3-4 тона(висок тенор).

 

Както личи, тенора е доста "изрязан" от долната страна на диапазона, в сравнение с баритона, за сметка на 1-2-та си високи тона (си и до).

Често е трудно да се направи разлика между баритон и нисък тенор, особено, когато не са школовани, понеже мястото на моста им е почти на едно и също място. Тенора не се различава много от баритона по диапазон, а по-скоро се различава по звучене. Тенора има по-меки и обли височини, докато баритона има остри, малко кресливи и много динамични височини. Ниският тенор е компромисен вариант между двете. Въпреки това, както се вижда, тенора също е нисък мъжки глас. По-високите мъжки гласове обикновено са тенор-алтино. Те са много меки, и приличат на женски.ю

 

Баритон/нисък тенор(трудно е да се каже) е Брус Дикинсън/Наско от БТР/Джеймз Хетфийлд(баритон).

Ниски тенори са Ерик Адамс, Дейв Ковърдейл, Роб Хауфорд.

Високи тенори са Михаел Киски от Хелоуийн, Джеймс ла Бри от Дрийм Тиатър.

 

Възможно е въпросният глас да е бас-баритон с развити височини. Аз съм някакъв такъв глас, диапазона ми в разпято състояние е от РЕ на голяма октава, но покривам в общи линии ниския тенор до около ЛА на първа октава(макар и да не звуча чак толкова обло във височините си), и имам фалцети до ЛА на втора октава. А този трябва да е изрод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изрод е, но за съжаление никой не обърна внимание на темата която постнах преди време:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=11738

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно де, аз пък имах предвид, че не е чак толкова уникално явление. Казвам това без да умаловажавам таланта на въпросния певец, напротив, даже с тон в гласа (колко кофти че не можете да усетие интонацията ми...), който казва "Браво!".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Поздравления-вие сте безумно надарен,явно сте Човекът Глас,намерете най -правилния начин да употребите това, което имате ,иначе нямя да имя значение:) "колко е голям"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да уточните, все пак, на кого говорите, няма да е зле. Защото всички искаме да се чувстваме като човеци-глас (а в някои случаи и пилета), но вие говорите в единствено число... Колко дискриминиращо. А може би сте разбрали, че обсъждаме в трето лице човек, който не е между нас (но не в морталния смисъл) и поздравявате така него?

Както и да е, поставения от вас въпрос (Голям диапазон? А как го ползваме?) е много интересен и е добре и полезно да бъде обсъден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да уточните, все пак, на кого говорите, няма да е зле. Защото всички искаме да се чувстваме като човеци-глас (а в някои случаи и пилета), но вие говорите в единствено число... Колко дискриминиращо. А може би сте разбрали, че обсъждаме в трето лице човек, който не е между нас (но не в морталния смисъл) и поздравявате така него?

:wow: :bravo::P:bravo:

 

Защо няма човече което се превива от смях? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,щтом хвалим някой-тогава евалата и от мен.Присъединявам се към мнението 4е това си е изрод,но кой е той-! да взема да го чуя,че ми събуди любопитството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-(драматичен баритон,и явно няма нужда от мъдолар за високите :-(,знае6 ли какво е мъдолар-това е човекът в операта ,който помага на тенорите да взим

ат високите тонове като ги хваща за...:-(

музиката ми хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.