Jump to content
Българският форум за музиканти

Explorer или друг такъв тип дъски за гладене.


Slide

Recommended Posts

Епифона е вече при мен, в София. Ако искаш заповядай да го пробваш и да прецениш сам. Първите впечатления са добри, тежка китара, широк и къс гриф. На мен лично още ми е малко странно. С изместен център на тежестта е което е странно като усещане, предполагам че е въпрос на привикване с инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния Explorer за мен е Gibson и Epiphone,но най вече Gibson :)!!! Оригинални известни китари всичко е произлезло от Gibson и Fender двете марки китари ! За мен Explorer-a е добра китара,но цената му особено Gibson Exp е много скъпа но си заслужава :)

 

Така е Ванка. Съгласен съм - особено за Гибсън - китара (въобще, повечето им модели), на която можеш да свириш поп,джас, блуз, рок, метъл.

 

Само, че стурва не малко пари. По белия свят ще спеспит два-три месеца и ще си я позволиш. Или ще я вземеш на лизинг - все тая. Тук обаче, при средната работна заплата, трябва да спестяваш около година за 600-700лв.

Това е скъпо хоби (за такива като мен, които не си вадят хляба от музика) и трябва да хубаво да прецени човек дали наистина си заслужава да даде ~1200лв. за китара.

 

За Fender и Gibson - така е - двете марки до голяма степен определят пазара. Дали са най-добрите инструменти, които можеш да си купиш? Може би да, може би не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че някой беше коментирал epiphone 1984 ex .. та реших да се включа и да помогна. Мисля, че за тази цена 1984 ех е най-добрата китара на пазара.

 

http://www.musicstore.de/en_EN/BGL/Epiphone-1984-Explorer-EX-AW-Alpine-White/art-GIT0020329-000

Излиза 920 лева със доставка :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Ibanez X-Series Destroyer.

http://forum.muzikant.org/topic/116542-eeoadha-ibanez-iiaa-oeaaia/page__fromsearch__1

От София съм, тъй че щом ще черпиш бира да се видим и да посвириме.

Тъкмо ще добиеш преки впечатления от Destroyer серията на Ibanez,

а също така да разменим някоя и друга клюка :-)

Пиши на Л.С. или звъни на телефона от обявата да се разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се опитам да помогна Extreme XE-50. Продават се в магазин в София, но за да не се талкува като реклама , пиши ми и ще ти дам кординатите.

Не знам дали стават за нещо, но погледнато от добрата страна е че можеш да отидеш и да ги видиш. Цената им е около 400 лева.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

920 лв. плюс ддс и глупости доста ще излезе. Тука във форума бях видял някой продаваше същия Епифон бял за около 1000 лв. http://forum.muzikant.org/topic/111470-idhiaeaaai-eeoadhe-epiphone-lp-e-explorer-1984/page__hl__%2Bepiphone+%2Bexplorer__fromsearch__1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.