Jump to content
Българският форум за музиканти

струни rotosound nexus


Recommended Posts

Здравейте! на 3-март си взех струни за китара Rotosound nexus 10-46 nikel. Бяха доста скъпички, но както и да е. При слагането скъсах 4-та струна и върнах старата Ддарио. Много ми допаднаха като усещане и тон. От тогава до сега 1-ва, 2-ра и 3-та струна ужасно се промениха станаха едни доста "не-гладки" абе направо леко грапави, цветът им изчезна, потъмняха и като усещане се промениха, тонът си е същият. Се едно са остарели. От както съм ги сложил всеки ден отделям по 1 до 2 часа за свирене (понякога можеби и повече), ръцете ми се потят доста. Възможно ли е за толкова кратко време да са се захабили :( 30 кинта дадох за тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги късате тези струни и особено при слагане!Някой беше скъсал 6та наскоро!С клещи ли ги дърпате или пренавивате по слух,при толкова много техника сега!!!

Днешните младежи всички сте припряни и забързани нещо ,не знам за къде :no: И с музиката сте същите -за седмица-две искате всичко да научите ...аман от тез филми и матрици :icon_shithappens:

-------------------------------------

 

За смяната на струни се отделя поне час-два , почиства се китарата основно с препарати и специална кърпа ,маже се грифа с масло/някои поне/ ,преглеждат се струнници,флойдове, тремола,изчаква се малко...

Не знам какъв е този комплект за 30лв, аз свиря с Ротосаунд и ги купувам по 10-12лв за 9-42! :coolp:

И то защото при мен си издържат година поне. :rocker:

 

----------------------------

Сори за лекцията ,но тук четат много младежи,ще им е от полза!

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, аз я почиствам редовно макар и само с памучна кърпа. Сега съм взел на дънлоп това:

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=612&category_id=87&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=bg

и ще почистя fingerboard-а а относно късането на струната .... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rotosound Nexus подобно на Elixir, имат полимерно покритие, което трябва да им удължи живота, ама това само на теория.

Вероятно по време на експлоатация, си успял да свалиш покритието и сега изглеждат така както ги описваш.

Казвал съм го и преди:

Струните са консуматив, и се сменят тогава когато се наложи.(някой път веднага)

Вечни струни още никой не е измислил, така че свириш докато ти харесват, после в кофата.

Rockfire, струни на по една година, това ми се струва твърде екстремно, извинявай ама...

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.rotosound.com/nexus_electric.php

Now shroud it with a special black polycoat material and you have a high energy string smooth to the touch, rich in warm tones with extended life.

Сега покрити със специален черен материал polycoat, и имате струна с висока енергия, гладка на пипане, богата в топли тонове с удължен живот.

На практика това с което са покрити си е заминало! Естествено че за 1 седмица може да скапеш струни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувах си веднъж Ротосаунд от Англия и не останах впечатлен. Бяха като вече използвани, малко глухи и тъмни.

 

От всички, които съм използвал най-дълго се запазват звънливи и светли Dunlop. Освен това са плътно опаковани в найлон и не се влияят от влага и т.н. стоейки в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не споменаваш, каква е китарата и къде си успял да скъсаш струната, много трудно можем да ти бъдем полезни, но нека опитам:

В друга твоя тема споменаваш, че имаш Epiphone LP Special 2, ако това е китарата със скъсаната струна, обърни внимание на местата с червени точки.Търси неравности, остри ръбове и др., които могат буквално да прережат струната, ако ги има.

202607375812137654791331403450SI0SBjHK3UqI8M3Ph7VW.JPG

Има и един прост трик, за избягване на подобни "инциденти"

Взимаш стара струна и я прекарваш няколко пъти през/по каналчето на седлото, идеята е точно да се загладят неравностите и да се оформи леглото на седлото. Внимавай, да не се престараеш.

 

П.П.Пречупена или прегъната струна без значение къде, направо я отпиши, брой я за скъсана.

За това, превърнете смяната на струни, в част от удоволствието да свириш на китара.

Както каза по-горе Rockfire, бавно, спокойно и с мерак.

Другото е практика. ;)

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не струват тия струни! И аз си взех такива, защото... както е казал Steve Vai - най-важното нещо на сцената е фацата, а черните струни наистина изглеждат яко.

ОБАЧЕ в сравнение с еликсир, са пълен боклук - покритието почва да се лющи още на 2рия час свирене. Аз си вземам ротосаунд заради цвета точно преди участие, единствено защото са черни :)

 

Колкото за скъсването, може да е всичко - ако се къса на определено място, виж както казаха хората за неравности, ръбчета.

 

rockfire, оставянето на китара без струни не е особено полезно занятие... затова и се препоръчва смяна на струна по струна - без да махаш всички наведнъж. Доколко е издържано технически не знам, но сумарно все пак струните имат 50-60кг опън в/у грифа, който , когато ги няма, остава напънат от тръс рода, което не би трябвало да е хубаво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За толкова години свирене случаите на скъсани струни ми се броят на пръстите на едната ръка!

Повечето ми китари са с флойд и не си играя всяка седмица или месец да сменям струни!

Някои китари са настроени в Е бемол, други в Е и винаги имам една тип ЛП за сваляне на 6та струна в ре!

Понякога им губя края на коя кога са сменени -затова ми се струва година поне!

Иначе ползвам и други марки струни -Дийн Маркли,Д"Аддарио, Фендер,Дънлоп и по принцип обичам да пробвам нови модели!

Но цветни струни не бих си купил,освен ако не спрат да цапат ръцете и китарата!

Когато една струна трудно застава на тунера и бяга около чертата -значи е за смяна!

Струна по струна се сменя екстремно , на сцена - иначе трудно се почиства грифа и няма смисъл упражнението!

Особено ,ако сте с флойд -пак трябва човъркане -няма точна рецепта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато една струна трудно застава на тунера и бяга около чертата -значи е за смяна!

 

При некадърно поставяне така правят и нови струни.

 

Аз ги сменям, когато посивеят соловите/падне им покритието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"При некадърно поставяне така правят и нови струни."

 

 

--------------------

Няма как да се случи при заключване с флойд приятелю това,особено ако е читав!

:coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.